Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Danuta Szaflarska kończy 101 lat! 5

Dzień 6 lutego z pewnością jest dniem ważnym dla każdego fana teatru i polskiego kina. To właśnie tego dnia urodziła się wybitna aktorka, Danuta Szaflarska. A piszemy o tym, ponieważ Pani Danuta w dniu jutrzejszym kończy 101 lat!

Co ciekawe z tej okazji na koncie facebookowym Muzeum Powstania Warszawskiego można składach życzenia jubilatce. Mają one zostać później wydrukowane, a następnie przekazane aktorce.

To co jednak zachwyca u Danuty Szaflarskiej, to pomimo swojego wieku wciąż jest czynną aktorką i widzowie mogą podziwiać jej wielkie talent na deskach teatru. Niestety ostatnimi czasy podupadła trochę na zdrowiu przez co przełożony został jeden ze spektakli – "Sklep przy głównej ulicy" na podstawie Ladislava Grosmana w reżyserii Łukasza Kosa. Szaflarska ma wystąpić w nim gościnnie.

Pierwsza poważna rola Szaflarskiej to występ w filmie Zakazane piosenki. Była kilkukrotnie nominowana do Orłów, a w swojej karierze otrzymała trzy statuetki. Do jej najwybitniejszych ról należą Pora umierać, Pokłosie czy Tydzień z życia mężczyzny. Z ten pierwszy film otrzymała między innymi Złotego Lwa oraz Złotą Kaczkę.

My jako redakcja portalu FDB życzymy pani Danucie szybkiego powrotu do zdrowia! Kolejnych stu lat, spokoju i uśmiechu!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…