Interesuję się szeroko pojętą sztuką. Pasjonuje mnie muzyka – sam gram na gitarze – grafika komputerowa, animacja, film, literatura, oraz wszelkie sztuki plastyczne. Ponadto piszę dla wielu serwisów internetowych głównie zajmujących się kulturą oraz – wspomnianą przed chwilą – sztuką. Recenzje, które piszę – i nie tylko – są bliskie mojemu sercu wówczas, kiedy mam oceniać film animowany. To właśnie ten gatunek filmowy towarzyszył mi od najwcześniejszych lat mojego życia, przez filmy takie, jak „Gdzie jest Nemo”, czy „Potwory i spółka” zainteresowałem się głębiej samą kinematografia oraz grafiką komputerową, która coraz bardziej uzależnia od siebie współczesne kino. Chciałbym stworzyć przede wszystkim własny film animowany, więc zapraszam chętnych do pomocy! To właśnie animacja zapoznała mnie z komiksem, ona sprawiła, że skłoniłem się sięgnąć po swój pierwszy zeszyt komiksowy. A następnie sięgnąłem po książkę i w ten sposób zadomowiłem się w literaturze.

Magiczny domek na drzewie i na ekranie 0

Lionsgate zajmie się ekranizacją serii książek dla dzieci Magiczny domek na drzewie Mary Pope. Studio planuje nawet zamienić je w nowy filmowy cykl. 

Seria liczy sobie aż 54 pozycje, a jej bohaterami są Jack i Annie. Rodzeństwo w domku na drzewie odkrywa kolekcję książek, które pozwalają im przenosić się w różne okresy historyczne. 

Na całym świecie sprzedało się ponad 130 milionów tomów, które przetłumaczono na 35 języków. Co więcej nie jest to pierwszy raz, gdy książki z serii zostają zaadaptowane na ekran – w 2011 japoński reżyser Hiroshi Nishikiori nakręcił na ich podstawie film animowany.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…