Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Znane nazwisko showrunnerem nowego Star Treka! 0

Stacja CBS podała wreszcie nazwisko osoby, która stanie za sterami nowego serialu, którego akcja zostanie osadzona w uniwersum Star Trek.

Jak się okazuje showrunnerem serii został Bryan Fuller, który pracował przy takich serialach jak Hannibal, Herosi czy Gdzie pachną stokrotki. To nie koniec jego zadań związanych z nowym Star Trekiem. Będzie on także współtwórcą serialu oraz jego producentem wykonawczym. Tym samym przyjdzie mu pracował z Heather Kadin i Alexem Kurtzmanem.

Warto jednak odnotować, że dla samego Fullera nie będzie to pierwszy kontakt z tym światem. Swego czasu miał okazję pracować przy scenariuszach do Star Trek: Stacja kosmiczna i Star Trek: Voyager.

Moje pierwsze doświadczenia związane ze Star Trekiem to moment, gdy mój brat gasił światło w pokoju i bawił się swoim modelem D7 Class Klingon Battle Cruiser. Jeszcze przed zobaczeniem go w telewizji rozpalał on moją wyobraźnię. Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że praca przy nowym Star Treku to spełnienie marzeń. Razem z Alexem Kurtzmanem podążymy tam, gdzie jeszcze żadna część serii nie miała okazji.

powiedział sam zainteresowany.

Na temat zatrudnienia Fullera wypowiedział się także sam Kurtzman:

Powrót Star Treka do telewizji do powrót do jej korzeni, które przez lata rozrastały się. Iście encyklopedyczna wiedza Bryana o kanonie Star Treka jest zaskakująca i przewyższać ją może tylko Gene Roddenberry (twórca oryginalnej wersji). Wizja kontynuowania eksploracji tego wielkiego napawa mnie optymizmem.

Nowa seria telewizyjna nie będzie związana z filmami kinowymi. Co ciekawe serial zadebiutuje na platformie CBS All Access, a dopiero później na antenie CBS. Jego premiera zapowiedziana jest na przyszły rok. Na razie nie podano nazwisk w obsadzie.

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…