Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Biała królowa wreszcie doczeka się kontynuacji 0

Starz oficjalnie potwierdziło zamówienie kontynuacji miniserialu Biała królowa. Będzie on nosił tytuł "Biała księżniczka" i powstanie w oparciu o powieść Philippy Gregory.

Dalsza część historii będzie składała się z ośmiu odcinków. Pieczę nad projektem będzie sprawowała Emma Frost, która pracowała również przy Białej królowej. Jednym z producentów będzie także sama autorka powieści, Philippa Gregory.

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że miniserial ma zadebiutować na antenie w 2017 roku.

Gwiazdą Białej królowej była Rebecca Ferguson, która w ostatnim czasie zdobyła popularność po bardzo dobrze przyjętym występie w Mission Imposible: Rogue Nation. W Stanach Zjednoczonych Biała królowa była bardzo popularna – jej średni wynik oglądalności sięgnął 4,8 miliona widzów. Dodatkowo seria zdobyła wiele prestiżowych nominacji w tym trzy do Złotych Globów oraz cztery do nagród Emmy.

Główną bohaterką miniserialu jest Elizabeth Woodville, pozostawiona bez grosza przy duszy po śmierci męża, służącego pod sztandarami króla Henryka VI z rodu Lancasterów, musi ratować siebie i dwójkę swoich dzieci. Uważa, że jej jedyną drogą jest zwrócenie na siebie uwagi zwycięskiego Edwarda IV, króla Yorku.

W drugiej serii uwaga skupi się na księżniczce Elżbiecie, córce tytułowej Białej królowej z poprzedniego sezonu.

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…