Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Battlestar Galactica trafi jednak na duży ekran? 2

Michael De Luca to szanowana osobistość w Hollywood. Tylko w tej dekadzie jego trzy filmy – The Social Network, Moneyball i Kapitan Phillips otrzymały nominacje do Oscara w najważniejszej kategorii. Teraz De Luca zasiadł na stanowisku producenta kinowej wersji serialu sci-fi, Battlestar Galactica!

Plany stworzenia filmu kinowego dziejącego się w tym uniwersum sięgają 1999 roku. Już wtedy Universal Pictures chciało zająć się produkcją. Projekt ten został jednak porzucony. W 2004 roku NBC Universal Television stworzyło serialu Battlestar Galactica, który okazał się być wielkim hitem co ponownie pokrzyżowało plany stworzenia kinowego widowiska.

Swego czasu z projektem związany był Bryan Singer, który miał zasiąść na stanowisku reżysera. Nie wiadomo czy twórca kinowego uniwersum X-Men nadal jest zainteresowany tym zajęciem. Nadal jednak piastuje stanowisko producenta wykonawczego.

Scenariusz do filmu "Battlestar Galactica" został napisany przez Jacka Paglena. Wersja kinowa ma być remake’em klasycznego serialu z roku 1978. Opowiadał on o załodze statku Battlestar Galactica, która musi uciekać przed Cylonami, cywilizacją robotów chcącą zniszczyć ludzkość. Celem ich podróży jest planeta zwaną Ziemią.

Źrodło: Tracking Board

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…