http://vimeo.com/mironkundzicz

Coś więcej o Pompejach 0

Włoskie RAI Cinema wykupiło wszystkie prawa we Włoszech, do filmu Romana Polańskiego, Pompeje.

Fabuła filmu będzie się kręcić wokół sławnej erupcji wulkanu Wezuwiusz i zalaniu Pompejów. Twórcy zapowiadają, że będzie to thriller osadzony w czasach starożytnego Rzymu.

Roman Polański w filmie Zemsta 2002Roman Polański w filmie Zemsta 2002

RAI Cinema wygrało walkę o prawa do filmu z Medusa. Podała cenę, oscylującą wokół 10-15 milionów dolarów. Budżet filmu zapowiadany jest na 130 milionów dolarów.

Summit Entertainment zajmie się sprzedażą praw do filmu w Europie. Pathe Distribution prowadzi negocjaje w sprawie francuskich praw do obrazu.

Zdjęcia ruszą w sierpniu i mają trwać przez pięć miesięcy.

Polański, Benmussa (Oliver Twist) i Sarde (Bóg jest wielki, a ja malutka), wysłali w marcu scenografa Allana Starskiego (Hannibal. Po drugiej stronie maski), aby odwiedził wykopaliska archeologiczne w Pompejach i Muzeum Archeologiczne w Neapolu. Starski razem ze swoimi pomocnikami, przywiózł stamtąd tysiące zdjęć i szkiców potrzebnych do budowy scenografii.

Przewiduje się jednak, że 90% zdjęć będzie się odbywać w Hiszpanii. Dodatkowo, Polański chce, aby część filmu powstało w technice CGI.

Reżyser razem ze scenarzystą Robertem Harrisem (Enigma), pracują teraz nad ostateczną wersją scenariusza.

Pompeje będą opowiadać historię młodego, rzymskiego architekta, Marco Attilio Primo, który zostaje wysłany do Pompei, z zadaniem naprawienia wielkiego akweduktu. Zjawi się na miejscu na trzy dni przed wybuchem wulkanu.

Uzgodniono już, że w główną postać wcieli się któryś z aktorów, znajdujących się na liście A hollywoodzkich gwiazd.

Jeśli chodzi o rolę kobiecą, bierze się pod uwagę kilka sławnych, europejskich aktorek.

Roman Polański urodził się w Paryżu, jednak dzieciństwo spędził w Polsce. Aktor, reżyser, scenarzysta. Jego najsławniejsze filmy to Nóż w wodzie, Dziecko Rosemary, Wstręt, Chinatown, Lokator, czy Pianista. Jest laureatem Oscara, do którego był nominowany pięciokrotnie. Poza tym ma na koncie dwie nagrody BAFTA, Złotego i Srebrnego Niedźwiedzia, dwa Cezary, Złotą Palmę i Złotego Globa.

W tym newsie możecie poczytać o filmie Godziny szczytu 3 i zobaczyć jego fragment. W jednej z ról w tym obrazie, wystąpi Roman Polański.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…