Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Tylko w jednym kraju Deadpool nie był pierwszy 3

Deadpool rozbił bank. Długi weekend w amerykańskich kinach zakończył ze 150 milionami dolarów na swoim koncie. Zmiażdżył swoją konkurencję bijąc przy tym kilka dotychczasowych rekordów.

Film Marvela i Foxa świetnie poradził sobie także na świecie. Deadpool zadebiutował w 61 krajach, z czego tylko w jednym nie zdołał zająć pierwszego miejsca. Zgadnijcie co to za kraj. Tak, zgadza się. To Polska. Ekranizacja komiksu Marvela musiała uznać wyższość Planecie singli, komedii romantycznej z Maciejem Stuhrem i Agnieszką Więdłochą w rolach głównych.

Reszta świata pokochała jednak antybohatera w czerwonym stroju. Aż w trzynastu krajach był to rekord otwarcia filmu 20th Century Fox, a w Rosji Deadpool przebił nawet otwarcie Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy. Zarobił tam ponad 12 milionów dolarów. Do tej pory film zarobił na całym świecie ponad 282 miliony dolarów.

Jak się okazało do odniesienia sukcesu nie będą potrzebne chińskie kina. Jak wiadomo z racji sporej brutalności Chiny zdecydowały się nie wprowadzać Deadpoola na swój rynek.

Źrodło: The Wrap

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Piotr Biernacki 2016-02-16

Brawo, Polacy. Jedni mądrzy nie dali się otumanić reklamom :)

Arkadiusz Turek 2016-02-16

Serce rośnie jak się to czyta ;) Pikuś jakby Deadpoola pobił jakiś inny hollywoodzki hit, a tu taki pstryczek w nos od polskiej komedii :)

Proszę czekać…