Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Nowy film z Rachel Weisz nakręcony w Krakowie! 2

W Krakowie dobiegła końca realizacja zdjęć do dramatu Denial, w którym główne role grają Rachel Weisz oraz Tom Wilkinson.

Rachel Weisz i Tom Wilkinson

Będący w trakcie produkcji film, oparty na prawdziwej historii, jest trzymającym w napięciu dramatem sądowym. Scenariusz napisał nominowany do Oscara David Hare, laureat nagrody BAFTA. Przedstawia postać prof. Deborah Lipstadt oraz proces sądowy, w którym musiała bronić się przed zarzutem pomówienia po nazwaniu brytyjskiego historyka, Davida Irvinga, kłamcą oświęcimskim.

Główną bohaterkę gra zdobywczyni Oscara Rachel Weisz. Jej postać staje przed sądem w Wielkiej Brytanii, gdzie musi zmierzyć się z zupełnie obcym i zagmatwanym systemem prawnym. Jej obrońcę, Richarda Ramptona, gra dwukrotnie nominowany do Oscara Tom Wilkinson. Postać Davida Irvinga, brytyjskiego historyka-rewizjonisty, który pozwał Lipstadt za pomówienie, odgrywa Timothy Spall, a Andrew Scott wciela się w rolę słynnego prawnika, Anthony’ego Juliusa.

Reżyserem filmu jest Brytyjczyk Mick Jackson (Bodyguard, Temple Grandin), a producentami są Gary Foster oraz Russ Krasnoff (Krasnoff/Foster Entertainment), wraz z Shoebox Films oraz Participant Media (Most szpiegów, Służące, Lincoln).

Produkcja filmu rozpoczęła się w grudniu, a zdjęcia były realizowane w trzech lokalizacjach – w Polsce, Londynie oraz Atlancie. Ostatnie ujęcie zostało nakręcone w nocy 31 stycznia w jednej z krakowskich restauracji położonych przy Rynku Głównym.

Producenci Gary Foster oraz Russ Krasnoff stwierdzili, że zarówno dla obsady, jak i dla ekipy filmowej zdjęcia w Krakowie były szczególnym doświadczeniem.

Cieszymy się, że mogliśmy pracować ze światowej klasy filmowcami z Wielkiej Brytanii oraz z Polski. Pragniemy serdecznie podziękować Krakow Film Commission za wsparcie produkcji, teraz nie możemy się już doczekać udanych zdjęć.

Polskim partnerem producentów była Marta Habior z No Sugar Films, odpowiedzialna za produkcję filmu na terenie kraju. Zdjęcia w Krakowie powstały przy współpracy z Kraków Film Commission.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…