Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Poznała Mad Maksa, teraz odkryje Mroczną Wieżę 1

Od dawno spekulowano, że w ekranizacji powieści Stephena Kinga, "Mroczna Wieża" wystąpią Idris Elba oraz Matthew McConaughey. Dzisiaj Deadline potwierdza te informacje, a także podaje kolejne nazwisko, które dołącza do obsady.

Mowa tutaj o Abbey Lee, która zagra główną rolę kobiecą. Aktorka w ubiegłym roku wystąpiła w Mad Max: Na drodze gniewu, a już niebawem do kin wejdzie najnowsza produkcja, w której zagrała, Bogowie Egiptu. W Mrocznej Wieży Lee wcieli się w postać Tirany. Fani mogą być z tego powodu zaskoczeni, ponieważ w książkach ta bohaterka nie odgrywa aż tak ważnej roli.

W cyklu powieści Stephena Kinga, Tirana występuje tylko w dwóch ostatnich częściach. W filmie ma być ważną postacią, a ją samą opisuje się jako seksowną i niebezpieczną kobietę, która posiada zimne oczy węża oraz podrabianą ludzką skórę.

Za kamerą filmu ma stanąć Nikolaj Arcel. Za scenariusz odpowiada duet Akiva Goldsman i Jeff Pinkner. Co ciekawe historia filmu kinowego ma być bardzo mocno powiązana z serialem, który także jest przygotowywany. Premiera wersji kinowej zapowiedziana jest na 13 stycznia 2017 roku.

Cykl opowiada historię Rolanda Deschaina, którego celem życiowym jest dotarcie do tytułowej Mrocznej Wieży, mitycznego budynku, który może być istotą całego istnienia, znajdującego się w centrum wszystkich światów. Roland jest ostatnim żyjącym członkiem bractwa rycerskiego znanego jako rewolwerowcy. Początkowo bohater jest bardzo tajemniczy, nie znamy nawet jego wieku, jednakże wraz z rozwojem historii poznajemy jego historię i przyczyny jego podróży. Na swej drodze pomaga napotkanym ludziom w imię kodeksu honorowego zwanego Drogą Elda, jest także zmuszony do dokonywania wielu trudnych wyborów, takich jak wybór pomiędzy życiem przyjaciela a kontynuowaniem podróży do Wieży. (źródło: wikipedia)

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…