Weekend z filmem - Fasola atakuje! 0

Tym razem osiem premier kinowych i troszkę inne spojrzenie na przegląd. Wśród nich jest polecany przez redakcję melodramat Euforia.

~~~~~~

Kadr z filmu Doskonałe popołudnie 2005Kadr z filmu Doskonałe popołudnie 2005

Doskonałe popołudnie ( Doskonałe popołudnie )

Opis filmu: Mikołaj ( Michał Czernecki ) , jego dziewczyna Anna ( Magdalena Popławska ) – absolwenci polonistyki oraz wspólnik Krzysiek ( Krzysztof Czeczot ) są właścicielami małego wydawnictwa literackiego na przedmieściach Gliwic. Za kilka dni odbędzie się ślub Anny i Mikołaja. Młodzi nie mają jednak głowy do przygotowań. Po komercyjnej klęsce pierwszej wydanej książki, intensywnie poszukują tekstu, który stałby się sukcesem i wyprowadził wydawnictwo na prostą. Mają kłopoty finansowe, liczą na pomoc rodziców Anny. Ojciec, były górnik, obecnie odnoszący sukcesy finansowe masarz i jego żona Barbara ( Dorota Kamińska ) , elegancka gospodyni domowa, zawsze przy mężu. Ojciec Anny ( Sławomir Orzechowski ) co prawda nie rozumie młodych, bo kto teraz czyta powieści współczesne, przecież widać, jak jest, ale w rezultacie wspiera ich działania. Jego pomoc będzie nieoceniona, jeśli młodym uda się znaleźć kolejną książkę.

Czas trwania: 90 min.

Gatunek: Komedia obyczajowa

~~~~~~

Euforia ( Eyforiya )

Kadr z filmu Euforia 2006Kadr z filmu Euforia 2006

Opis filmu: Film z zapierającymi dech zdjęciami zrealizowanymi na otwartym stepie nad Donem, to filmowy debiut rosyjskiego reżysera teatralnego Ivana Vyrypayeva. Ciągnące się po horyzont bezkresne stepy i leniwie tocząca swoje wody rzeka, stają się w jego filmie tłem dla opowieści o nieoczekiwanej namiętności, która splotła losy dwójki żyjących tu ludzi. Zamkniętą w sobie, małomówną Verę ( Polina Agureyeva ) o smutnym spojrzeniu, która razem z mężem Valerym ( Mikhail Okunev ) i maleńką córeczką mieszka w samotnym domu na środku bezkresnego stepu oraz Pavla ( Maksim Ushakov ) , dzikiego i nieposkromionego budowniczego pływających po Donie łodzi.

Czas trwania: 74 min.

Gatunek: Melodramat

~~~~~~

Kadr z filmu Flicka 2006Kadr z filmu Flicka 2006

Flicka ( Flicka )

Opis filmu: Jest to współczesna opowieść filmowa według cenionej powieści Mary O’Hara My Friend Flicka. Szesnastoletnia Katy McLaughlin ( Alison Lohman ) marzy o wypełnieniu rodzinnej tradycji, pracując na farmie ojca w Wyoming. Ale jej ojciec ( Tim McGraw ) pragnie dla córki czegoś więcej, domagając się, by Katy poszła do college’u. Ta przygarnia dziką klacz, którą nazywa Flicka i pragnie ją ułożyć do jazdy wierzchem. Ale Flicka i Katy są do siebie bardziej podobne niż dziewczyna może sobie wyobrazić. Tak jak ona, Flicka nie daje się okiełznać i nie odda swej wolności bez walki. (ZOBACZ ZWIASTUN

Czas trwania: 94 min.

Gatunek: Dramat / Familijny

~~~~~~

Klimaty ( Iklimler )

Kadr z filmu Klimaty 2006Kadr z filmu Klimaty 2006

Opis filmu: Isa ( Nuri Bilge Ceylan ) , nauczyciel uniwersytecki i Bahar ( Ebru Ceylan ) , swego czasu jego studentka, a teraz telewizyjna scenograf, przeżywają kryzys ich związku. Podczas wakacji, które spędzają razem na południu Turcji, postanawiają się rozstać. Isa wraca sam do Istambułu i zaczyna się spotykać ze swoją dawną miłością – Serap ( Nazan Kirilmis ) . Ta pewnego dnia wyznaje, że słyszała, iż Bahar wyjechała do wschodniej Turcji. Isa jedzie za nią do ośnieżonej krainy i nieustannie śledzi ją na planie programu, nad którym pracuje. Kiedy byli kochankowie spotykają się, Bahar, nawet po paru drinkach, zachowuje się wobec Isy lekceważąco. Jednak kiedy mężczyzna podgląda dziewczynę z ukrycia, może zobaczyć jak ta wybucha histerycznym płaczem. Isa proponuje, aby zaczęli wszystko od nowa, ale Bahar odmawia. Isa, pozostawiony samemu sobie, błąka się po okolicy i fotografuje ruiny… (ZOBACZ ZWIASTUN

Czas trwania: 101 min.

Gatunek: Dramat

~~~~~~

Kadr z filmu Pracownik miesiąca 2006Kadr z filmu Pracownik miesiąca 2006

Pracownik miesiąca ( Employee of the Month )

Opis filmu: Super Club – największy supermarket w kraju. Bycie jego klientem, to marzenie i wielki przywilej. Dla pracowników Super Club największym zaszczytem jest zdobycie nagrody Pracownika Miesiąca i umieszczenie swojego zdjęcia na sklepowej tablicy ogłoszeń. Główni bohaterowie Zack Bradley ( Dane Cook ) i Vince Downey ( Dax Shepard ) pracują w Super Club już dziesięć lat, jednak ich kariera rozwija się w odmienny sposób. Kasjer Vince chce stać się Pracownikiem Miesiąca już po raz siedemnasty. Ma nadzieję, że dzięki temu spełni się jego marzenie i zostanie szefem kasjerów, oraz otrzyma nagrodę główną: samochód. Pomaga mu w tym służalczy kumpel Jorge ( Efren Ramirez ) . Pakowacz Zack, próżniak i leń, którego luzacki stosunek do obowiązków przysparza mu sympatyków wśród załogi, ale nie kierownictwa, po raz kolejny w tym roku ma szansę stać się najgorszym pracownikiem. Nie robi to na nim żadnego wrażenia. Jego nastawienie do pracy zmieni się, gdy do sklepu przyjdzie nowa kasjerka, piękna Amy. ( Jessica Simpson ) . (ZOBACZ ZWIASTUN

Czas trwania: 103 min.

Gatunek: Komedia

~~~~~~

Kadr z filmu Proch i pył 2001Kadr z filmu Proch i pył 2001

Proch i pył ( Dust )

Opis filmu: Na początku XX wieku w Ameryce dwóch braci zakochuje się w tej samej kobiecie. Lilith ( Anne Brochet ) wybiera młodszego z braci – Elijaha ( Joseph Fiennes ) . Rozgoryczony Luke ( David Wenham ) jedzie w samotną podróż do Europy. Demony prowadzą go do Macedonii, gdzie staje się bezwzględnym najemnikiem. Jednak jego spojrzenie na świat zmieni się, kiedy uratuje mu życie ciężarna kobieta, Neda ( Nikolina Kuja ) . 100 lat później w Nowym Jorku zdesperowany rabuś Edge ( Adrian Lester ) usiłuje pozbawić Angelę ( Rosemary Murphy ) – starszą kobietę oszczędności jej życia. Ale Angela nie odda swojej kolekcji złotych monet, dopóki rabuś nie wysłucha jej historii o dwóch braciach, którzy dawno temu gdzieś na Dzikim Zachodzie zakochali się w tej samej kobiecie.

Czas trwania: 127 min.

Gatunek: Western / Dramat

~~~~~~

Kadr z filmu Time 2006Kadr z filmu Time 2006

Time ( Shi gan )

Opis filmu: Jest to opowieść o gasnącej namiętności pomiędzy mężczyzną i kobietą, i o niezwykłej próbie pokonania czasu, by móc na nowo doświadczyć pełni miłości. Ona by ciągle być atrakcyjną dla swojego ukochanego decyduje się na operację plastyczną. On, by ją odzyskać, czyni to samo. Czy droga którą wybrali, okaże się dla nich zbawieniem? Czy odnajdą miłość, którą stracili? Time jest dramatyczną historią dwojga ludzi, którzy próbują się zmienić, by odzyskać miłość, zapominając, że duszy nie da się zoperować. Próby ukrywania się za kolejnymi maskami prowadzą Jiwoo ( Ha Jeong-woo ) i Seh-hee ( Hyeon-a Seong ) w wirtualną przestrzeń całkowitego osamotnienia i stawiają w sytuacji bez wyjścia. Do jakiego stopnia można wymyślić siebie na nowo nie tracąc kontaktu z tymi, którzy są dla nas najważniejsi?

Czas trwania: 98 min.

Gatunek: Melodramat

~~~~~~

Kadr z filmu Wakacje Jasia Fasoli 2007Kadr z filmu Wakacje Jasia Fasoli 2007

Wakacje Jasia Fasoli ( Mr. Bean Holiday )

Opis filmu: Pewnego deszczowego popołudnia zachwycony Jaś Fasola ( Rowan Atkinson ) dowiaduje się, że właśnie zdobył pierwszą nagrodę w loterii parafialnej – tygodniowe wakacje na południu Francji oraz nową kamerę wideo. Pojedzie do Cannes w trakcie trwania tam słynnego festiwalu filmowego. Fasola jedzie do Paryża pociągiem linii Eurostar i filmuje wszystko dookoła. Podczas przesiadki na dworcu Gare de Lyons, prosi jednego z pasażerów, aby ten uwiecznił na taśmie jego wejście do pociągu do Cannes. Tym pasażerem okazuje się być rosyjski reżyser filmowy Emil Duchesvsky ( Karel Roden ) , który podróżuje do Cannes, aby zasiąść w jury festiwalu. (ZOBACZ ZWIASTUN

Czas trwania: 89 min.

Gatunek: Komedia

Piątek – 20 kwietnia

TVP1:

TVP2:

Polsat:

TVN:

TVN7:

  • 20:10 Bogowie i generałowie – dramat wojenny
  • 22:45 Lina – thriller
  • 01:10 Lęk skrada się w milczeniu – horror

Sobota – 21 kwietnia

TVP1:

TVP2:

Polsat:

TVN:

TV4:

TVN7:

Niedziela – 22 kwietnia

TVP1:

TVP2:

Polsat:

TVN:

TV4:

TVN7:

TOP5 Weekend!
(w tym tygodniu poleca majron)

1. Słoń

Kadr z filmu Słoń 2003Kadr z filmu Słoń 2003

2. Gorączka

3. Co z oczu, to z serca

Kadr z filmu Gorączka 1995Kadr z filmu Gorączka 1995

4. Przekręt doskonały

Kadr z filmu Co z oczu, to z serca 1998Kadr z filmu Co z oczu, to z serca 1998

5. Kłamca, kłamca

Kadr z filmu Przekręt doskonały 2003Kadr z filmu Przekręt doskonały 2003

Kadr z filmu Kłamca, kłamca 1997Kadr z filmu Kłamca, kłamca 1997

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 11

majron

to nowe Diabolique jest raczej sredniawe ale za to oryginal palce lizac szczerze polecam bardziej niz to co teraz bedzie leciec :)

Diabolique na pewno :) nawet typowalem go do propozycji weekendu ;)

Magic

Ja polecam w TV:

- * Confidence*
- * 3000 Miles to Graceland*
- * Tightrope*
- * Heat*
- Diabolique
- * Down and Out in Beverly Hills*
- * Elephant*
- * Live and Let Die*
- * Bringing Out the Dead*

majron

no wiesz nie mowie ze nie ma zlych ambitniakow ale jesli chodzi o te co sa w tym tygodniu to klimaty i proch i pyl sa naprawde dobre :) euforia troche mniej ale tez warto :) co do time to kim ki duk rozmienia sie na drobne i to juz nie to co w luku albo pustym domie :) zycie na podsluchu swietne i rowniez warto :) ja dzisiaj na letters from iwo jima po wczorajszym flags of our fathers zamkne dyptyk eastwooda :)

Lucas_B

Bardzo ładnie są ułożone zdjęcia do filmów… Fajny pomysł. Dzięki temu przegląd jest ciekawszy. Oby jak najwięcej takich udoskonaleń :] Gratulacje dla Trophy :)

Proszę czekać…