Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Poznaj osobiście twórcę „Top Gear” 1

Richard Porter, scenarzysta „Top Gear” – najsłynniejszego programu motoryzacyjnego na świecie, przyjeżdża do Polski. Właśnie ukazała się jego książka „Top Gear od środka”.

„Top Gear od środka” (Wydawnictwo Insignis) to książka, w której Richard Porter opowiada o latających samochodach, małpach za kierownicą i katastrofach, których nigdy nie zobaczyliśmy na ekranach telewizorów. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą środę, 2 marca, w warszawskim salonie Empik Arkadia.

Przez 13 lat, 22 sezony i 175 odcinków Richard Porter pracował jako scenarzysta Top Gear. W tym czasie – niszcząc samochody, wywołując incydenty dyplomatyczne, podpalając przyczepy kempingowe i omal nie pozbawiając życia jednego z prezenterów – ekipa Top Gear z rosnącym niedowierzaniem obserwowała, jak jej program z niepozornego, niszowego show BBC2 dla maniaków motoryzacji staje się globalnym, znanym w każdym zakątku świata telewizyjnym fenomenem.

Jeremy Clarkson – gwiazda show BBC, obwołał Portera jedyną osobą, której gagi tak naprawdę sprawdzały się w programie. Może i Clarkson, Hammond i May zdobyli sławę, ale to Richard Porter był odpowiedzialny za ich żarty i powiedzonka, które powtarzamy do dziś. Z jego pierwszej książki „Top Gear od środka” dowiemy się m.in. skąd za kierownicą samochodu wzięły się małpy, jaką tajemnicę kryje pewne biuro z kwatery programu, kto odpowiada za stworzenie postaci Stiga i dlaczego pilotażowy odcinek nigdy nie został wyemitowany.

Richard Porter – scenarzysta „Top Gear”, najpopularniejszego programu motoryzacyjnego na świecie, emitowanego w BBC do 2015 roku. Autor strony sniffpetrol.com, na której publikował humorystyczne, zmyślone wiadomości ze świata motoryzacji.

2 marca, godz. 18:00
Empik Arkadia
Warszawa, ul. Jana Pawła II 82

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…