Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Londyn w ogniu ze świetnymi recenzjami! 3

Już za tydzień Gerard Butler po raz kolejny stanie na wysokości zadania. Znowu będzie musiał ocalić życie prezydenta USA.

Gerard Butler jako agent Mike Banning

W Londynie w ogniu Gerard Butler wciela się ponownie w agenta Secret Service Mike’a Banninga, który w Olimpie w ogniu, przebojowym filmie akcji z 2013 roku, uratował Amerykę przed atakiem terrorystycznym. Wraz z nim powracają Aaron Eckhart, w roli prezydenta USA, Benjamina Ashera, a także Morgan Freeman jako Allan Trumbull – wiceprezydent Stanów Zjednoczonych.

W USA odbyły się już pierwsze pokazy filmu, a bardzo dobre komentarze dziennikarzy zapowiadają go jako obowiązkową pozycję dla wszystkich fanów kina akcji i nie tylko!

Uwielbiam ten film! Byłem wielkim fanem Olimpu w ogniu i sequel mnie nie zawiódł! – Meredith Vieira Show / Randi Fisch

Jazda bez trzymanki! Najlepszy film akcji ostatnich lat! – Movie Planet / Apryl Pilolli

Rewelacja! Obawiałem się nieco rozczarowującej, banalnej opowieści. Niepotrzebnie! Gerard Butler jest świetny, a fabuła zaskakuje! – AARP.com / Kate Durocher

Londyn w ogniu jest jeszcze lepszy niż pierwsza część! – Stuff Fly People Like/ Rae Holliday

Gerard Butler i Aaron Eckhart

Londyn w ogniu to kontynuacja przebojowego Olimpu w ogniu w gwiazdorskiej obsadzie w zrealizowanym z rozmachem filmie akcji, o dniu w którym może skończyć się zachodni świat. Oby dla żadnego terrorysty ten film nie stał się inspiracją.

Premier Wielkiej Brytanii umiera w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego pogrzeb to największe zgromadzenie przywódców wolnego świata od dziesiątków lat. Wszystko wskazuje na to, że jest to najlepiej strzeżona impreza w dziejach, dopóki nie okaże się, że terrorystyczny spisek sięga samych szczytów zachodnich służb specjalnych, a spotkanie w Londynie od początku planowane było jako okazja do zamachu. Jedynym człowiekiem, który może jeszcze odwrócić bieg dramatycznych zdarzeń jest szef ochrony prezydenta USA, czyli agent Mike Banning (Gerard Butler).

Reżyseria: Babak Najafi, obsada: Gerard Butler, Aaron Eckhart, Morgan Freeman i Radha Mitchell. Dystrybucja w Polsce: Monolith Films. Londyn w ogniu w polskich kinach od 04 marca 2016 roku.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Animek84 2016-02-28

Opłacone recki, ja twierdzę ze to będzie 2 najgorszy film Butlera w tym roku.

Proszę czekać…