http://vimeo.com/mironkundzicz

Hiszpanie kupili teleturniej 'Gra w ciemno' 0

ATM Grupa i TVP sprzedały swoje pierwsze formaty na targach MIPTV w Cannes.

Na odbywających się właśnie we francuskim Cannes międzynarodowych targach sprzedaży kontentu audiowizualnego i cyfrowego MIPTV 2007 doszło do pierwszych transakcji. Wrocławska firma producencka ATM Grupa sprzedała swój sztandarowy produkt „Gra w ciemno” (Clueless) na prestiżowy rynek hiszpański do Televisión Espanola (TVE), a Telewizja Polska serię przyrodniczą „Saga o Prastarej Puszczy” (The Sage of The Ancient Forest) do niemieckiej publicznej telewizji Westdeutscher Rundfunk (WDR) oraz na Bliski Wschód.

Kadr z serialu Saga o Prastarej PuszczyKadr z serialu Saga o Prastarej Puszczy

Czas na Hiszpanię

Sześćdziesiąt odcinków „Gry w ciemno” – teleturnieju produkowanego przez ATM dla Telewizji Polsat, będzie emitowanych od jesieni w hiszpańskiej telewizji TVE.

„Właśnie przed chwilą dowiedzieliśmy się, że największa stacja hiszpańska TVE zdecydowała się kupić program. Jest to czwarty rynek, gdzie sprzedaliśmy nasz format. „Gra w ciemno” od roku emitowana jest w greckiej telewizji MegaChannel. W tej chwili Grecy produkują już jej trzecią serię. Z tego co wiem ma ona bardzo dobre wyniki oglądalności na poziomie 22 proc., czyli o 8 proc. więcej niż średnie wyniki stacji. Co więcej 40 proc. widowni stanowią osoby w wieku 15-24 lata, czyli te, na których stacji najbardziej zależy” – powiedział portalowi „Wirtualnemedia.pl” Jacek Ściobłowski, dyrektor działu sprzedaży ATM Grupa.

Sprzedaż formatu na wymagający duży rynek, jakim jest Hiszpania, pociąga za sobą kolejne oferty.

„Rozniosła się wieść po Cannes. Najprawdopodobniej jeszcze na tych targach podpiszemy umowę na dystrybucję z kolejnymi stacjami. Trwają negocjacje z brytyjskim przedstawicielem, ale nie będę na razie zdradzał z kim. Jeśli teleturniej przyjmie się na rynku hiszpańskim, jestem przekonany, że opanuje on rynki światowe” – mówi Jacek Ściobłowski.

W polskiej wersji „Grę w ciemno” – teleturniej, gdzie do wygrania są duże pieniądze, prowadzi Krzysztof Ibisz.

Saga do Niemiec

Telewizja Polska, jako jedyna mająca obok TVN i ATM własne stoisko na MIPTV, również może pochwalić się pierwszym sukcesem. Ich przyrodniczy serial „Saga o Prastarej Puszczy” kupiła niemiecka publiczna telewizja WDR.

„To potwierdzona informacja. Po pierwszym dniu targów jesteśmy bardzo zadowoleni” – powiedział nam Michał Wierusz-Kowalski, Sales&Acquisitions Manager TVP.

„Dlaczego mówimy Bliski Wschód, ponieważ kraje te wspólnie kupują programy” – dodaje Małgorzata Cup, również odpowiedzialna za sprzedaż w TVP.

„Saga o Prastarej Puszczy” 13-częściowy serial w reżyserii Bożeny i Jana Walencików pokazuje przyrodą Puszczy Białowieskiej. 12 pierwszych odcinków koncentruje się na jednym zwierzęcym bądź przyrodniczym bohaterze: Żubr, Dzik, z drugiej strony Dąb. Autorzy używają zaawansowanych technik zdjęciowych, rezygnując z efektów komputerowych. Dramaturgię budują też dźwiękiem, praktycznie bez głosu narratora. W 13 dodatkowej części pokazują jak powstawała „Saga”. Wcześniej udało się ją sprzedać do Turcji.

MIPTV 2007 potrwa do 20 kwietnia.

wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…