"May the Force Be With You"

O Spider-Manie 4 i Hobbicie 1

Reżyser Spider-Mana 3 – Sam Raimi i Kirsten Dunst wypowiedzieli się na temat następnej części filmu i Hobbita.

Dziennikarze Entertainment Weekly dowiedzieli się, że Sam Raimi jest poważnie zainteresowany reżyserią Hobbita. Jeśli Raimi podjąłby się reżyserii tego filmu, to musiałby zrezygnować z czwartego Spider-Mana, którego reżyseruje od pierwszej części. Wtedy z przygodami Człowieka-Pająka pożegnałaby się także Kirsten Dunst, odtwórczyni głównej roli żeńskiej.

Sam Raimi po prawej na planie Spider-Mana 2 2004Sam Raimi po prawej na planie Spider-Mana 2 2004

Sam Raimi jest kojarzony z Hobbitem od początku wiadomości o konflikcie Petera Jacksona z przewodniczącym studia New Line Cinema – Bobem Shayem, który odsunął Jacksona od reżyserii prequela Władcy pierścieni. Sam Raimi wypowiedział się odnośnie tego: Peter Jackson to prawdopodobnie najlepszy twórca filmowy na Ziemi w tej chwili. Nie wiem co będę robił za jakiś czas, jaki film wyreżyseruje. Z chęcią zająłbym się reżyserią Hobbita. Jeżeli Peter nie będzie chciał tego robić i Bob Shaye będzie chciał, abym ja to zrobił – i obaj będą chcieli mi przekazać wodze – wtedy będzie wspaniale. Kocham tę książkę. To prawdopodobnie najlepsza opowieść, jaką kiedykolwiek stworzono. Jeśli Raimi zgodzi się na wyreżyserowanie, wtedy studio New Line zdąży z produkcją przed wygaśnięciem praw, szukanie innego reżysera zajęłoby im zbyt dużo czasu.

Kirsten Dunst powiedziała, że nie słyszała nic na temat tego, że Sam Raimi miałby reżyserować Hobbita dopóki nie dowiedziała się tego od dziennikarzy Entertainment Weekly w przeprowadzonym z nią wywiadzie. Kirsten powiedziała, że nie wyobraża sobie powrotu do Spider-Mana bez Sama Raimiego i Tobey'a Maguire'a. Kirsten: To byłoby z mojej strony nieokazaniem szacunku, robiąc to bez nich i całego zespołu. Publiczność nie jest głupia. To byłaby wielka klapa, nowy Spider-Man beze mnie, Tobey'a i Sama. To naprawdę nie byłoby dobre dla tego filmu. Zdaję sobie sprawę z tego, że Amy Pascal (szef Sony) nigdy by tego nie zrobiła. Tobey Maguire nie zdecydował jeszcze czy chciałby powrócić w kolejnej części Spider-Mana – jak mówi: Mam w tej sprawie mieszane uczucia.

Matt Tolmach – szef działu produkcji z studia Sony powiedział, że jest bardzo pozytywnie nastawiony na przyszłość odnośnie nowego filmu: Słuchajcie, robimy Spider-Mana 4, miejmy nadzieję, że zrobimy to z Samem (Raimi), ale co do tego nie mam pewności.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…