Oficjalnie: Elba i McConaughey w Mrocznej Wieży!

Wreszcie potwierdziły się spekulacje mediów na temat dwóch aktorów, którzy mają zagrać główne role w ekranizacji powieści Stephena KingaMroczna Wieża. Będą nimi Idris Elba oraz Matthew McConaughey.

Elba wcieli się w postać Rolanda Deschaina, z kolei McConaughey zagra Randalla Flagga. Informacja ta został potwierdzona przez samego Kinga na Twitterze:


Cykl opowiada historię Rolanda Deschaina, którego celem życiowym jest dotarcie do tytułowej Mrocznej Wieży, mitycznego budynku, który może być istotą całego istnienia, znajdującego się w centrum wszystkich światów. Roland jest ostatnim żyjącym członkiem bractwa rycerskiego znanego jako rewolwerowcy. Początkowo bohater jest bardzo tajemniczy, nie znamy nawet jego wieku, jednakże wraz z rozwojem historii poznajemy jego historię i przyczyny jego podróży. Na swej drodze pomaga napotkanym ludziom w imię kodeksu honorowego zwanego Drogą Elda, jest także zmuszony do dokonywania wielu trudnych wyborów, takich jak wybór pomiędzy życiem przyjaciela a kontynuowaniem podróży do Wieży. (źródło: wikipedia)

Za kamerą filmu ma stanąć Nikolaj Arcel. Za scenariusz odpowiada duet Akiva Goldsman i Jeff Pinkner. Co ciekawe historia filmu kinowego ma być bardzo mocno powiązana z serialem, który także jest przygotowywany. Premiera wersji kinowej zapowiedziana jest na 13 stycznia 2017 roku.Źrodło: SlashFilm


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)