Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Oficjalnie: Elba i McConaughey w Mrocznej Wieży! 5

Wreszcie potwierdziły się spekulacje mediów na temat dwóch aktorów, którzy mają zagrać główne role w ekranizacji powieści Stephena KingaMroczna Wieża. Będą nimi Idris Elba oraz Matthew McConaughey.

Elba wcieli się w postać Rolanda Deschaina, z kolei McConaughey zagra Randalla Flagga. Informacja ta został potwierdzona przez samego Kinga na Twitterze:


Cykl opowiada historię Rolanda Deschaina, którego celem życiowym jest dotarcie do tytułowej Mrocznej Wieży, mitycznego budynku, który może być istotą całego istnienia, znajdującego się w centrum wszystkich światów. Roland jest ostatnim żyjącym członkiem bractwa rycerskiego znanego jako rewolwerowcy. Początkowo bohater jest bardzo tajemniczy, nie znamy nawet jego wieku, jednakże wraz z rozwojem historii poznajemy jego historię i przyczyny jego podróży. Na swej drodze pomaga napotkanym ludziom w imię kodeksu honorowego zwanego Drogą Elda, jest także zmuszony do dokonywania wielu trudnych wyborów, takich jak wybór pomiędzy życiem przyjaciela a kontynuowaniem podróży do Wieży. (źródło: wikipedia)

Za kamerą filmu ma stanąć Nikolaj Arcel. Za scenariusz odpowiada duet Akiva Goldsman i Jeff Pinkner. Co ciekawe historia filmu kinowego ma być bardzo mocno powiązana z serialem, który także jest przygotowywany. Premiera wersji kinowej zapowiedziana jest na 13 stycznia 2017 roku.Źrodło: SlashFilm

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Redox 2016-03-01

W końcu coś ruszyło z tą produkcją! Nareszcie.

Bluejohn_26 2016-03-01

Myślę, że lepiej by było gdyby zamienili ich rolami. Elba kompletnie nie pasuje mi do roli Rolanda.

Proszę czekać…