Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

O.S.T.R. w teledysku promującym Historię Roja 3

O.S.T.R. – uznany muzyk, instrumentalista i raper, napisał "Balladę o Roju" promującą Historię Roja, czyli pierwszy film fabularny o Żołnierzach Wyklętych. Artysta wykonał utwór wspólnie z Martyną Budnik-Sołowianiuk. Prezentujemy oficjalny teledysk do "Ballady o Roju".

O.S.T.R. w teledysku Ballada o Roju

Historia Roja w reżyserii Jerzego Zalewskiego jest pierwszym filmem fabularnym o Żołnierzach Wyklętych, który znajdzie się na ekranach polskich kin. Promocji tego tytułu towarzyszyć będzie utwór "Ballada o Roju" w wykonaniu O.S.T.R. – uznanego muzyka, instrumentalisty i rapera, który na polskiej scenie hiphopowej osiągnął właściwie wszystko. W projekcie tym gościnnie uczestniczyła utalentowana wokalistka – Martyna Budnik-Sołowianiuk, za której nagranie odpowiada Maciej Goliński, znany miłośnikom muzyki pod pseudonimem artystycznym Envee. Reżyserią teledysku do "Ballady o Roju" zajął się Jacek Kościuszko ("Sierpniowe niebo" Bilona, "Układ zamknięty" Kultu, "My nadal (chcemy być sobą)" Abradaba i Grzegorza Markowskiego, czy "Ballada o Janku Wiśniewskim" Kazika). Słowa refrenu są fragmentem tekstu "Żołnierzom NSZ" autorstwa Tadeusza Sikory.

Poniżej prezentujemy oficjalny teledysk do "Ballady o Roju":

muzyka: Adam Ostrowski
słowa: Adam Ostrowski
mix i mastering: Eprom Sound Studio
nagranie Martyny Budnik-Sołowianiuk: Maciej Envee Goliński
Tekst refrenu stanowi fragment utworu "Żołnierzom NSZ" Tadeusza Sikory.

Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim "Rój", traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować "wroga władzy ludowej".

Mieczysław "Rój" Dziemieszkiewicz w 2007 roku został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Patronem Honorowym filmu jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Historia Roja w kinach od 4 marca 2016 roku.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Kasia 2016-03-02

Mi jakoś hip hop do patriotycznych filmów nie pasuje.

Gracjan Mikitin 2016-03-02

Ogólnie nie przepadam za Ostrym, ale tutaj fajnie poleciał ;o

Arkadiusz Turek Movieman 2016-03-02

@Movieman Właśnie, Ostry bardzo dobrze, ale mam jakiś dysonans z tym refrenem – jakoś mi to nie gra do końca :)

Proszę czekać…