http://vimeo.com/mironkundzicz

Child 44 dla Scotta 0

Ridley Scott wyreżyseruje thriller Child 44.

Produkuje Scott Free, dla Fox 2000.

Ridley ScottRidley Scott

Film będzie oparty na nie wydanej jeszcze książce scenarzysty, Toma Roba Smitha. Swoją premierę ma mieć w roku 2008, jednak prawa do niej zostały już zakupione przez Warner Books, które opublikuje książkę w USA. Umowa została podpisana na dwie części. Twórcy biorą bowiem pod uwagę możliwość kontynuacji. Firma Simon & Schuster opublikuje książkę w Wielkiej Brytanii.

Akcja powieści ma być osadzona w Rosji czasów stalinizmu. Skupi się na oficerze KGB, który zostaje niesłusznie oskarżony, przez kolegę z pracy, o zdradę. Podczas ucieczki ze swoją rozchwianą emocjonalnie żoną, natknie się na serię zabójstw małych dzieci. Zaryzykuje swoje życie i na własną rękę będzie się starał rozwikłać tę zagadkę.

Smith jest absolwentem Cambridge. Pisał scenariusze do seriali Doctors i Dream Team, dla brytyjskiej telewizji. Poza tym napisał historię dla pierwszej w historii Kambodży, opery mydlanej. Producentem tego przedsięwzięcia było BBC World Service Trust.

Obecnie Scott pracuje nad dramatem kryminalnym, American Gangster, który ma mieć swoją premierę w listopadzie. Główne role grają Russel Crowe (Pan i władca: Na krańcu świata) i Denzel Washington (Karmazynowy przypływ). Po tym obrazie, zajmie się reżyserią Penetration, politycznego dramatu o współczesnym terroryźmie. Główną rolę ma zagrać Leonardo DiCaprio (Złap mnie, jeśli potrafisz), a autorem scenariusza będzie laureat tegorocznego Oscara, William Monahan (Królestwo niebieskie).

Ridley Scott urodził się w Anglii. Ma na koncie reżyserię wielu filmów. Są wśród nich Obcy – 8 pasażer Nostromo, Łowca androidów, Thelma i Louise, Gladiator, czy Helikopter w ogniu. Był trzykrotnie nominowany do Oscara. Poza tym zdobył Saturn Award za Obcyego – 8 pasażera Nostromo i Bodil Award za Thelmę i Louise.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…