Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Ian McShane w ekranizacji Amerykańskich bogów 0

Rozpoczyna się kompletowanie obsady serialu na podstawie powieści Neila Gaimana Amerykańscy bogowie. Pierwszą gwiazdą, która dołączyła do produkcji jest znany z serialu Deadwood, Ian McShane.

Wczoraj był super wtorek, a dzisiaj jest wspaniała Środa – tak skomentował castingowy wybór stacji Starz sam Neil Gaiman. Jest to swoista gra słów, ponieważ McShane wcieli się w postać Mr. Wednesday (w dosłownym tłumaczeniu Pan Środa).

Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach – wszystko wskazuje na zdradę małżeńską. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesday, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój. (opis wydawcy książki)

Twórcami serialu będą Bryan Fuller i Michael Green.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…