Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Prasa nie dostanie 6. sezonu Gry o tron 5

Stacja HBO uczy się na błędach. Po zeszłorocznym skandalu jakim był wyciek czterech pierwszych odcinków piątego sezonu Gry o tron, stacja postanowiła nie rozsyłać kopii nowych epizodów krytykom.

Nie będziemy rozsyłać dziennikarzom kopii w tym roku, nigdzie na świecie. Nie będzie kopii do zrecenzowania.

powiedział prezes HBO Michael Lombardo.

W ubiegłym roku cztery odcinki Gry o tron cieszyły się niesamowitą popularnością wśród piratów. W ciągu 24 godzin ściągnięto je ponad 3 miliony razy. W obawie przed powtórką HBO podjęła taką, a nie inną decyzję. Jedną z największych obaw producentów były spoilery dotyczące Jona Snowa.

Stacja zdaje sobie sprawę, że wielu fanów serii ogląda ją z legalnych źródeł, więc jest to również swego rodzaju ich ochrona.

To było bolesne dla Dana Weissa i Davida Benioffa, kiedy nastąpił wyciek. Kiedy posiadasz taką kopię, przyjaciele od razu pytają czy mogą oglądać razem z tobą. Takie rzeczy się zdarzają. Przedyskutowaliśmy wszystkie plusy i minusy. Niektórzy dziennikarze, którzy są fanami będą rozczarowani, ale zrozumieją.

zakończył Lombardo.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Arkadiusz Turek 2016-03-03

No i gitara, to m.in. ja byłem tym poszkodowanym, legalnie oglądającym fanem ;) A taki wyciek w tym sezonie byłby katastrofą dla dramaturgii serialu.

Proszę czekać…