Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

NASA pracuje nad statkiem inspirowanym Star Trekiem 1

Kiedy science fiction staje się rzeczywistością? Na to pytanie będzie można odpowiedzieć już niebawem, ponieważ NASA wzięła na swój celownik… Star Treka.

Pracujący dla NASA, inżynier i fizyk Harold White pracuje aktualnie nad zaprojektowaniem statku kosmicznego, który będzie wzorowany na Enterprise. Maszyna miałaby poruszać się z szybkością światła, czy jak kto woli prędkością warp.

Chcemy mieć przyzwoity ogląd na to, czy praca nad teorią Warp zmotywuje młodych ludzi do robienia karier w STEM. Jest w tym wiele elementów sci-fi, które nigdy nie zostaną przetransferowane do rzeczywistości, jednak naprawdę chcemy spróbować.

powiedział projektant, Mark Rademaker.

Prędkość warp to wymyślona na potrzeby serii "Star Trek" jednostka szybkości, do wytwarzania której używa się fikcyjnego napędu warp. Warp 1 równa się z prędkością światła, z kolei kolejne wartości napędu wzrastają w wzrastają w sposób nieliniowy.

Co ciekawe przy wymyślaniu owego napędu, twórca serialu Star Trek, Gene Roddenberry pracował z naukowcami z NASA. Badania przeprowadzana na potrzeby serii czerpały często z najnowszych teorii naukowych. Niestety w większości przypadków były one ciężkie do udowodnienia. Po raz pierwszy w NASA zaczęto pracować nad tą teorią w 1994 roku. Wówczas temat został podjęty przez Miguela Alcubierre’a.

Kilka fotografii koncepcyjnych:

Źrodło: Collider

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…