"May the Force Be With You"

Luc Besson dla dobra planety 0

Luc Besson i fotograf Yann Arthus-Bertrand rozpoczną pracę nad wspólnym projektem.

Długometrażowy film Boomerang zostanie nakręcony w 60 krajach. Obraz ukaże miejsca, w których naturalne środowisko jest w jakiś sposób zagrożone. Zdjęcia rozpoczną się na plantacji soi w Brazylii, gdzie lasy deszczowe wycina się, aby zdobyć grunt pod pola uprawne.

- Problemy Ziemi wiążą się ze sobą – tłumaczy Arthus-Bertrand. – Film będzie refleksją na ten temat. Zamierzamy kręcić w najpiękniejszych miejscach na świecie.

Fotograf znany jest – także w Polsce – jako autor wystawy Ziemia z nieba, którą prezentowano w plenerze. Aktywny działacz na rzecz ekologii powołał również do życia serwis goodplanetinfo.com. Strona, będąca źródłem informacji na temat środowiska naturalnego, powstała we współpracy z amerykańskimi i europejskimi uniwersytetami.

Obraz Boomerang zostanie udostępniony do dystrybucji za darmo z chwilą, gdy inwestorzy odzyskają włożony w produkcję kapitał powiększony o 10 procent.

- Czegoś takiego nigdy wcześniej nie zrobiono w przemyśle filmowym – zwraca uwagę Arthus-Bertrand. – To trochę skomplikowane, ale chcemy udostępnić obraz za darmo, żeby mogło go zobaczyć tak wielu ludzi, jak to tylko możliwe.

Ostatnim dziełem Luca Bessona jest film Taxi 4, którego premierę w naszym kraju zaplanowano na 27 kwietnia.

Luc Besson / sineport.comLuc Besson / sineport.com

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…