Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Jak wielkie szkody wyrządzili i ile istnień na koncie mają Avengers? 5

Avengers są winni śmierci wielu osób. Dodatkowo wyrządzili mnóstwo szkód opiewających na miliardy dolarów. To fakty niepodważalne. I to właśnie one będą zalążkiem tego co czeka nas w filmie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów.

W Marvelu, jak w DC Comics superbohaterowie wreszcie będą musieli odpowiedzieć za istnienia, które mają na swoim sumieniu. W Człowieku ze stali Superman stoczył wielki bój w Metropolis z Zodem. Nie ma dokładnych raportów ile ludzi wówczas zginęło i jak wielkie zniszczenia spowodowała ta dwójka. Wiemy jednak, że to one są powodem powrotu Bruce’a Wayne’a do "służby" jako Batman.

Nowy zwiastun widowiska Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów rzuca trochę więcej światła na ten temat. W 2012 roku, w filmie Avengers planeta została zaatakowana przez wojowników Chitauri. Wówczas zniszczenia w Nowym Jorku opiewały na 18,8 mld dolarów, a życie w wojnie pomiędzy kosmitami, a superbohaterami straciło 74 ludzi.

W kolejnych filmach było tego więcej. W Zimowym żołnierzu – Kapitan Ameryka, Czarna Wdowa i Falcon rozbijają Helicarriersa, który wpadł w łapczywe łapy HYDRY. Liczby? Zniszczenia opiewające na 2,8 mld dolarów, a do tego 24 zgony.

Te statystyki to nic w porównaniu z tym co przeżyli (a raczej nie) ludzie w Sokovii kiedy zawitali tam Avengers, aby walczyć z Ultronem i jego armią. Jak wyliczono zginęło wówczas 177 cywilów, a szkody wyrządzone w trakcie bitwy oszacowano na… 488 mld dolarów. W filmie Avengers: Czas Ultrona nie tylko zniszczono dobytek mieszkających tam ludzi. Zniszczono wtedy całe miasto, które została wyniesione w przestworza.

Oczywiście nie można tych wydarzeń traktować w sposób zero-jedynkowy. Trzeba sobie zadać pytanie – co by było gdyby nie Avengers? Jak wielu ludzi zginęłoby wówczas gdyby Kapitan Ameryka, Iron Man i reszta wesołej gromadki Marvela nie stanęli do boju z Lokim albo Ultronem. Ofiar mogłoby być jeszcze więcej. Jak mawiał wujek Ben – z wielką siłą, wiąże się wielka odpowiedzialność.

Poniżej screeny z nowego zwiastuna Wojny bohaterów, które prezentują liczbę śmierci oraz szkody wyrządzone przez superbohaterów:

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Grzegorz_Derebecki 2016-03-11

Przecierz to tylko film nikt na prawdę nie zginoł :)

Animek84 2016-03-11

W 3 filmach i tak tych zabitych będzie mniej niż po spotkaniu Batmana z Supermanem :)

Proszę czekać…