Netflix wprowadził dubbing w jednym z seriali

Stało się! Netflix rozpoczął wprowadzanie do swojej oferty produkcji z polskim dubbingiem. Na platformie pojawiła się pierwsza z nich.

Chodzi o serial The Returned, w którym występuje między innymi Mary Elizabeth Winstead. Jest to historia małego górskiego miasteczka, gdzie życie wywraca się do góry nogami, gdy kilka osób, które zmarły dawno temu powraca nagle, bez śladu upływu czasu i nieświadomi własnej śmierci. Kiedy próbują odzyskać swoje życia, w mieście dochodzi do dziwnych zjawisk i makabrycznych morderstw.

Netflix udostępnił użytkownikom dwie wersje – z polskim dubbingiem oraz napisami. Dubbing znajdziemy w zakładce audio, gdzie jak się okazuje całkowicie zrezygnowano z lektora. Z pewnością nie wszyscy tę informację przyjmą z radością. Czy Netflix będzie wyrzucał ze swojej oferty lektora, a w zamian proponował dubbing? Tego na razie nie wiemy. To dopiero pierwszy tytuł z pokaźniej biblioteczki filmów i seriali amerykańskiego giganta.

Warto przypomnieć, że testy Netfliksa nad dubbingiem trwają już od jakiegoś czasu. Jak informowaliśmy Was na naszym portalu przed tygodniem, dubbing testowano na serialu House of Cards. W dniu debiutu, flagowa produkcja nie posiadała jednak tej ścieżki dźwiękowej. Na nieszczęście fanów nie było również napisów, ani lektora.

Źrodło: własne


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)