Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Znakomita sprzedaż biletów na Batmana i Supermana 2

Czyżby przewidywania analityków wieszczące porażkę widowiska Batman v Superman: Świt sprawiedliwości w amerykańskich kinach, miały okazać się tylko i wyłącznie mrzonką?

Według przecieków docierających do mediów, między innymi z wewnątrz Warner Bros., można znaleźć informacje jakoby produkcja Zacka Snydera radziła sobie znakomicie w kwestii sprzedaży biletów na pokazy w pierwszy weekend pokazów. Do tej pory na koncie Batmana i Supermana ma być już 20-25 milionów dolarów. Taki wynik sprawia, że na ten moment w tyle pozostają takie kasowe hity jak Deadpool, Szybcy i wściekli 7 czy Avengers.

Przypomnijmy, że Deadpool w tym roku wystartował z kwotą 132 mln dolarów, z kolei ostatnia część Szybkich i wściekłych ze 147 mln. Deadline porównuje obecne wyniki Świtu sprawiedliwości z tymi, które miała ostatnia część trylogii Christophera Nolana, Mroczny Rycerz powstaje. Jeśli film utrzymałby sprzedaż na takich poziomie to są spore szanse na to, że padnie marcowy rekord otwarcia oraz rekord wielkanocny. Do tej pory ten pierwszy należał do produkcji Igrzyska śmierci i wynosi 152 mln dolarów, ten drugi z kolei posiada Vin Diesel i jego ekipa z Szybkich i wściekłych.

Dotychczas 80 procent sprzedanych biletów na pokazy nocne to zasługa mężczyzn. Od razu porównano to z Jurassic World, gdzie wówczas mężczyźni kupili 64 procent biletów. Dla przypomnienia – wówczas film o dinozaurach strącił z tronu Avengers i pobił rekord otwarcia wszech czasów.

Na pewno tego typu analizy i spekulacje mogą okazać się tylko i wyłącznie dziennikarskimi dywagacjami. Jak będzie naprawdę dowiemy się w weekend premiery Batmana i Supermana. A ta w amerykańskich kinach już 25 marca. W Polsce produkcja wejdzie do kin 1 kwietnia.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…