Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Metro 2033 może zostać wreszcie zekranizowane 4

"Metro 33", czyli powieść Dmitry’ego Glukhovsky’ego na podstawie której powstało 80 innych książek osadzonych w tym świecie, a także dwie kultowe gry, może zostać wreszcie zekranizowana.

Michael De Luca, którego trzy filmy były nominowane do Oscara w najważniejszej kategorii (The Social Network, Moneyball oraz Kapitan Phillips), a także Stephen L’Heureux zostali producentami projektu. Na razie oczywiście jest on we wczesnej fazie i ciężko mówić o jakichś konkretach. Sam autor powieści jest jednak zadowolony z możliwości pracy z oboma panami.

Ja i moja powieść czekaliśmy na to od dziesięciu lat. Byłem oczywiście ekstremalnie ostrożny, jeśli chodzi o dobro mojego "dziecka" i przekazanie go hollywoodzkim producentom, aby ci stworzyli film na jego podstawie. Teraz jednak uważam, że jest ono w dobrych rękach. De Luca i L’Heureux mają znakomitą wizję tego projektu i cieszę się, że będę z nimi pracował.

powiedział Glukhovsky.

Akcja "Metro 33" osadzona jest w świecie po wojnie atomowej. Moskiewskie metro dzięki swojej budowie służy ludziom za schron. Jego mieszkańcy tworzą mikropaństwa, w których próbują normalnie żyć. Sojusze i wojny, religia, walka o przetrwanie. Tego wszystkiego można tam doświadczyć. Głównym bohaterem historii jest mężczyzna o imieniu Artem, który zamieszkuje najbardziej wysuniętą na północ stację metra. Kiedy pojawia się wielkie niebezpieczeństwo, jego zadaniem jest dostanie się do stacji Polis, serca moskiewskiego metra, aby o nim zakomunikować.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Avatar square 200x200
dharus 2016-03-16

I to jest news! Już nie mogę się doczekać realizacji. Książki i gry były rewelacyjne. Oby film godnie przeniósł świat Metra 2033 ma ekrany.

Gracjan Mikitin dharus 2016-03-16

@dharus do opowiedzenia takiego filmu najlepiej nadałby się Ridley Scott sprzed 30 lat. A obecnie? W ciemno dawałbym Denisa Villeneuve, ewentualnie Cary Fukunaga.

dharus Movieman 2016-03-17

@Movieman Zgadza się co do Ridleya, jakby się za to zabrał i zrobił mroczny, ciemny, namacalny, trącający czasem o klaustrofobię klimat jak w "Łowcy androidów", czy "8. pasażer Nostromo" biorę w ciemno. Co do dwóch pozostałych, też robią świetną robotę, więc pozostaje czekać na dalsze informacje o projekcie.

Grzegorz Derebecki 2016-03-15

Czekam z niecierpliwością :)

Proszę czekać…