Homoseksualna relacja w reboocie Xenii 0

Nie jest dla nas tajemnicą, że niektóre historie przedstawiane w filmie czy telewizji poruszające tematy związane z LGBT napotykały opór i dyskryminację. Można założyć, że komiks X-Men był metaforą opresji, biorąc pod uwagę jak wielu mutantom było oferowane "lekarstwo" na ich ponad przeciętne zdolności. Ci superbohaterowie spotykali się ze strachem i agresją. Czasy jednak się zmieniły, kiedy North Stars złożył małżeńską przysięgę na okładce Astonishing. X-Men i Iceman wyszli z ukrycia, co może zdarzy się też w przypadku Xeny. Czy to zapowiada rewolucję w świecie superbohaterów?

Javier Grillo-Marxuach, współproducent wykonawczy The 100, napisał ostatnio na swoim blogu w odpowiedzi na komentarz fana odnośnie ostatnich wydarzeń dotyczących postaci serialu. Jako scenarzysta i producent wykonawczy Xenii, dodał parę informacji odnośnie reboota:

Jestem inną osobą z innym punktem widzenia na świat niż mój pracodawca przy The 100 – i praca przy tym serialu wymaga moich umiejętności, aby przenieść wizję do rzeczywistości. Xena będzie innym serialem zrobionym z innych powodów. Nie widzę innego sensu, aby przywracać Xenię, jak tylko w celu całkowitego okdrycia jej relacji, która w latach 90. mogła być pokazana tylko w ramach podtekstów. Taka forma będzie wyrażała również moje spojrzenie na świat – które jest bardzo zorientowane w tym, co aktualnie się dzieje – i nie jest trudno przewidzieć, jakie ono jest, jeśli się trochę poszpera.

Od długie czasu uważa się, że wojownicza księżniczka (grana przez Lucy Lawless) i Gabrielle (Renee O’Connor) są kimś więcej niż tylko bohaterkami i pomocniczkami. Nawet Lawless mówi o tym, że obie bohaterki są "definitywnie homoseksualne", szczególnie po finale serii, kiedy można było zobaczyć ich pocałunek, pod przykrywką przekazania wody z ust do ust.

Reboot Xenii wciąż jest rozwijany i będziemy jeszcze musieli trochę poczekać na ostateczne efekty, ale napięcie rośnie z każdym komentarzem. Czy Wy też czekacie na powrót walecznej księżniczki?

Źrodło: http://collider.com/

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…