Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

22.11.63 - premiera jednego z najbardziej oczekiwanych seriali tej wiosny 3

11 kwietnia (poniedziałek) na kanale FOX odbędzie się premiera 22.11.63, jednego z najbardziej oczekiwanych seriali tej wiosny. W roli głównej James Franco.

James Franco jako Jake Epping

Serial 22.11.63 powstał na podstawie bestsellerowej powieści „Dallas ‘63”, autorstwa mistrza literatury grozy i fantastyki – Stephena Kinga. Główny bohater, Jake Epping alias Jake Amberson (James Franco), nie wyróżnia się niczym specjalnym: jego życiowe i zawodowe problemy nie są szczególnie interesujące. Praca nauczyciela nie daje mu satysfakcji, żona postanowiła od niego odejść, a powieść, którą planował napisać, okazała się fiaskiem. Gdy wydaje się, że nic ekscytującego już go w życiu nie spotka, dostaje szansę napisania historii na nowo i stworzenia lepszego świata.

Przyjaciel Jake’a, Al Tempelton (Chris Cooper), przez lata ukrywał fascynującą tajemnicę, którą w obliczu śmierci postanawia wyjawić: odkrył możliwość podróżowania w czasie. Chory na raka mężczyzna głęboko wierzy, że Epping potrafi odmienić losy ludzkości, dlatego prosi go, by udał się w przeszłość i uniemożliwił zamach na prezydenta Johna Fitzgeralda Kennedy’ego. Jest jednak pewna niedogodność. Portal zawsze przenosi do tego samego momentu – 21 października 1960 roku.

James Franco (Jake Epping) i Chris Cooper (Al Tempelton)

Zmiana biegu wydarzeń nie jest jednak prosta. Podczas misji, Jake Amberson (bohater przyjmuje nowe nazwisko) musi stawić czoła wielu trudnościom. Na jego drodze piętrzą się liczne przeszkody. Mężczyzna nie tylko zmierzy się z nieobliczalnym Lee Harveyem Oswaldem (Daniel Webber), mordercą, który 22 listopada 1963 roku oddał trzy strzały w kierunku limuzyny, którą jechał 35. prezydent Stanów Zjednoczonych. Jake wpada także w sidła miłości – poznaje piękną, blondwłosą bibliotekarkę Sadie Dunhill (Sarah Gadon), która sama boryka się z problematycznym byłym mężem. Jednak największym wrogiem bohatera jest… przeszłość, która wcale nie chce być zmieniana. Igranie z nią oraz próby manipulacji i zmian mogą przynieść całemu światu więcej złego niż dobrego.

Sarah Gadon (Sadie Dunhill)

Serial wiernie oddaje klimat Teksasu lat 60. W tym czasie przemówienia i wiece Kennedy’ego, cieszyły się dużą popularnością. Dzięki temu zachowało się wiele fotografii prezydenta, jego otoczenia i miejsc, w których przemawiał. Zdjęcia z tego okresu posłużyły scenarzystom do odtworzenia atmosfery tamtych lat. W jednej ze scen pilotowego odcinka, podczas której Jake bierze udział w wiecu senatora Kennedy’ego, słychać oryginalny tekst przemówienia, które zostało nagrane podczas tego spotkania. Takich smaczków w serialu jest znacznie więcej.

22.11.63, został wyprodukowany przez znanego wszystkim, cenionego reżysera J.J. Abramsa. James Franco jest również współproducentem serialu. Jego współpraca z J.J. Abramsem rozpoczęła się dość przypadkowo. Franco po przeczytaniu książki Stephena Kinga „Dallas ‘63”, skontaktował się z autorem z pytaniem, czy może wykorzystać jego powieść. W odpowiedzi usłyszał, że właśnie pracuje nad nią J.J. Abrams. Aktor doszedł do wniosku, że nie pozostaje mu już nic innego, jak tylko napisanie recenzji. Jego tekst pojawił się w magazynie Vice, gdzie natrafił na niego Abrams. Producent zauważył, że jemu i Franco podobają się te same motywy i postanowił zaprosić go do współpracy. W ten sposób rozpoczęła się ich wspólna przygoda z serialem, który już niedługo będziemy mogli zobaczyć.

Premierowy odcinek serialu 22.11.63 w poniedziałek 11 kwietnia o 22.00 na kanale FOX.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Grzegorz_Derebecki 2016-03-16

Oglądam ten serial na Hulu całkiem niezły :)

miodzik Grzegorz_Derebecki 2016-03-16

@Grzegorz_Derebecki Ja w sumie nie wiem z jakiego powodu (może po "127 godzinach") mam jakąś słabość do Franco i nawet chętnie to zobaczę – poza tym lubię lata 60. :)

Redox miodzik 2016-03-16

@miodzik Ja podobnie. To co pokazał w "127 godzinach" zachęciło mnie do sprawdzania nowych jego projektów.

Proszę czekać…