The Neon Demon romantycznym horrorem? 0

Jak od niedawna wiadomo Nicolas Winding Refn zaprezentuje swój najnowszy horror The Neon Demon już tego lata przez platformę Amazon.Tymczasem pojawia się coraz więcej szczegółów dotyczących tego projektu.

Elle Fanning gra Jesse, wschodzącą modelkę mieszkającą w Los Angeles, która czeka na przełom w karierze. Jej młodość i witalność stają się obiektem pożądania kobiet skoncentrowanych na urodzie, które zrobią wszystko, aby zyskać taki sam wdzięk jak ona.

Z wywiadu przeprowadzonego z kompozytorem Cliffem Martinezem udało się dowiedzieć, że film będzie brzmiał jak połączenie muzyki z Doliny lalek Marka Robsona i Teksańskiej masakry piłą mechaniczną Tobe'a Hooper'a z dodatkiem Drive. Brzmi jak mieszanka wybuchowa?

Myślę, że Neon Demon jest podobny do Drive. To coś w rodzaju elektorniki. Utwory są stworzone niemal w całości na syntezatorze. A w filmie jest wiele takich momentów, kiedy muzyka zajmuje centralne miejsce, bardziej niż w Drive. Ma sporą rolę w całym filmie. To dla mnie pochlebne.

Pierwsza połowa filmu przypomina melodramat jak Dolina lalek, a druga Teksańską masakrę. Dla mnie ta produkcja nie wydaje się tradycyjnym horrorem, choć do tego gatunku jej najbliżej. Sporo w niej romantyzmu połączonego z zimnokrwistymi rzeczami Myślę, że może być naprawdę przerażająco.

Nie możecie się doczekać tej produkcji? Refn w Drive i Tylko Bóg wybacza pokazał jak wiele może zdziałać fenomenalna ścieżka dźwiękowa w filmie. Ciekawe czy powtórzy ten sukces.

Źrodło: http://bloody-disgusting.com/

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…