http://vimeo.com/mironkundzicz

Streep i Hoffman w Doubt 0

Meryl Streep i Philip Seymour Hoffman wystąpią w adaptacji musicalu Doubt.

John Patrick Shanley (Alive. Dramat w Andach) napisze scenariusz i wyreżyseruje filmową wersję. Jest on również autorem oryginalnej, broadwayowskiej wersji musicalu, który zdobył nagrodę Tony i Pulitzera. Produkuje Miramax.

Meryl Streep w filmie Godziny 2002Meryl Streep w filmie Godziny 2002

Akcja filmu zostanie osadzona w katolickiej szkole na Bronksie w roku 1964. Streep wcieli się w postać siostry Aloysius, wymagającej dyscypliny zakonnicy i dyrektorki szkoły. Kiedy przyłapie popularnego księdza (Hoffman), na molestowaniu jednego z uczniów, rozpocznie się debata, czy ksiądz jest winny, czy niewinny.

Jeszcze jedna z głównych ról, siostry James, nie została obsadzona. Zdjęcia mają ruszyć 1 grudnia w Nowym Jorku.

Meryl Streep urodziła się w Summit w New Jersey. Ta świetna aktorka, znana jest z ról w filmach Łowca jeleni, Sprawa Kramerów, Manhattan, Pocztówki znad krawędzi, Wybór Zofii, Dom dusz czy Co się wydarzyło w Madison County. Była czternaście razy nominowana do Oscara i dwa razy zdobyła tą statuetkę. Poza tym zdobyła nagrodę BAFTA, Srebrnego Niedźwiedzia i sześć Złotych Globów.

Philip Seymour Hoffman urodził się w Nowym Jorku. Widzowie pamiętają go z filmów Capote, Happiness, Magnolia, 25. godzina, Hazardzista czy U progu sławy. Zdobył Oscara, nagrodę BAFTA i Złoty Glob za rolę w Capote oraz dwa razy Chlotrudis Award za Hazardzistę i Magnolię.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…