Netflix przeznaczy 90 milionów na film z Willem Smithem 4

Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć produkcja projektu science fiction o tytule Bright. Na ekranie mieliby się pojawić Will Smith i Joel Edgerton, reżyserią zajmie się David Ayer (Suicide Squad), a za scenariusz jest odpowiedzialny Max Landis (American Ultra). Jak się okazuje, o projekt stoczyła się istna bitwa. Zwycięzcą okazał się Netfilx, który przeznaczy 90 milionów dolarów, w tym 3 miliony dla samego scenarzysty. To największa scenariuszowa kwota od kilku lat.

W przedstawionym raporcie wykazano, że samo sfilmowanie produkcji będzie kosztowało 45 milion, a resztę kwoty Netflix przeznaczy na gaże aktorskie oraz zabezpieczenia. Prawdopodobne jest, że film będzie miał ograniczoną dystrybucję, podobnie jak zeszłoroczne Beasts of No Nation.

Opowiadana historia ma być podobna do policyjnego thrillera Davida Ayera Bogowie ulicy, ale akcja zostaje umieszczona w świecie, gdzie Orkowie i wróżki żyją obok ludzi. Rozpoczęcie produkcji jest planowane na jesień w Los Angeles. Lokalizacja była bardzo ważna dla reżysera, który swoje poprzednie filmy zrealizował w Mieście Aniołów.

Film Willa Smitha i Davida Ayera Suicide Squad pojawi się w kinach w sierpniu, ale już pojawiają informacje, że twórcy planują pracę nad drugą częścią w 2017 roku. Will Smith obecnie pracuje nad filmem Colateral Beauty, w którym wystąpi obok Edwarda Nortona i Keira Knightley. Aktor ma pełne ręce pracy. Jesteście ciekawi projektu, o który tak walczył Netflix?

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Grzegorz_Derebecki 2016-03-21

Z 75 milionami subskrybentow po 8 dolarow maja wiec 600 milionow na miesiac wiekszosc idzie na licencje ale widac i na film za 90 milionow sie znajdzie :)

Proszę czekać…