Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Niewygodna prawda wypłynie! Premiera zwiastuna i plakatu 2

Pamiętacie Trzy dni kondora lub Wszystkich ludzi prezydenta? Lubiliście role, które w tych filmach wykreował Robert Redford? To z pewnością ucieszy Was wiadomość, że 22 kwietnia na ekrany polskich kin wejdzie Niewygodna prawda.

Robert Redford jako Dan Rather w filmie Niewygodna prawda

Czy za fasadą amerykańskiej demokracji stoi kłamstwo? Czy media są wolne i stoją na straży prawdy? Odpowiedź na te pytania poznacie już 22 kwietnia, kiedy to na ekrany polskich kin wejdzie Niewygodna prawda, film mocniejszy niż Spotlight i Big Short, demaskujący szokujące fakty z przeszłości jednej z najważniejszych osób w historii USA. W głównej roli występuje zdobywczyni Oscara Cate Blanchett oraz niezrównany Robert Redford. W pozostałych rolach: Elisabeth Moss, Topher Grace, Dennis Quaid, Bruce Greenwood oraz Stacy Keach. Obraz wyreżyserował James Vanderbilt.

W 2004 r. Amerykanie wybierają nowego prezydenta. W trakcie kampanii producentka telewizyjna Mary Mapes (Blanchett) pracuje nad materiałem, który może wstrząsnąć posadami polityki. Wspólnie ze swoim ambitnym zespołem oraz jednym z najsłynniejszych prezenterów telewizyjnych Danem Ratherem (Redford) emituje przełomowy reportaż o szokującej przeszłości prezydenta Georga W. Busha. Tajemniczy ludzie, którzy zatuszowali kompromitujące fakty nie poddają się jednak bez walki. Materiał zostaje wykorzystany przeciwko dziennikarzom, którzy stają w świetle jupiterów. Wczoraj bohaterowie, dziś uznani za zdrajców, będą musieli bronić nie tylko swojej reputacji, ale i podstaw amerykańskiego ustroju. Czy uda im się wygrać walkę z siłami potężniejszymi niż wolność i demokracja?

Dostępny jest już zarówno polski plakat tej produkcji jak i oficjalny polski zwiastun:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…