"May the Force Be With You"

William Fichtner w kontynuacji filmu Batman - Początek 0

William Fichtner dołączył do obsady filmu The Dark Knight, kontynuacji hitu z 2005 roku – Batman – Początek.

William Fichtner w serialu Prison BreakWilliam Fichtner w serialu Prison Break

William Fichtner, znany przede wszystkim z roli Agenta FBI, Alexa Mahone'a w drugim sezonie serialu Prison Break (Skazany na śmierć), a także takich filmów jak: Equilibrium czy Helikopter w ogniu, dołączył do obsady The Dark Knight, gdzie zagra jedną z istotniejszych ról drugoplanowych.

W rolę Batmana ponownie wcieli się Christian Bale, natomiast aktor znany z roli w Tajemnicy Brokeback MountainHeath Ledger zagra Jokera. Oprócz nich w filmie na pewno wystąpią: Michael Caine jako Alfred Pennyworth, Gary Oldman jako James Gordon, Morgan Freeman jako Lucius Fox, a także Maggie Gyllenhaal, która wcieli się w dziewczyne Batmana – Rachel Dawes.

Reżyserem i scenarzystą ponownie jest Christopher Nolan. Film powstanie na podstawie historii wymyślonej przez Nolana i Davida Goyera. Producentami są Emma Thomas, Charles Roven i Christopher Nolan.

David Groyer, współtwórca scenariusza, zapytany ostatnio przez dziennikarzy na temat The Dark Night, wypowiedział się tak: Powiedzenie wam czegokolwiek na temat filmu byłoby nieokazaniem szacunku wobec Chrisa (Nolan). Chce on po prostu trzymać wszystko pod kluczem i bardzo szanujemy jego decyzję, na tę chwilę nie chce on nic mówić fanom, więc i ja wam nic nie powiem.

The Dark Knight będzie jednocześnie kontynuacją Batman – Początek jak i remake'iem Batmana z 1989 roku.

Zdjęcia do filmu już się rozpoczęły na początku kwietnia w Chicago. Premiera zaplanowana jest na 18 czerwca 2008 roku. Budżet przewidziany jest na 150 milionów dolarów.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…