Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów jest historią miłosną 0

Kino wojenne? Film akcji? Ekranizacja komiksu? Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów różnie był już nazywany. Nikt jednak nie spodziewał się, że ktokolwiek powie o tym filmie, że jest to historia miłosna.

A właśnie tak określił ten film jeden z reżyserów produkcji, Joe Russo:

To co jest fascynujące w relacjach Bucky’ego i Kapitana to fakt, iż jest to historia miłosna. To dwójka gości, która razem dorastała, są pomiędzy nimi te same emocjonalne powiązania, traktują się jak bracia. A nawet i więcej, ponieważ oni dorastali ze sobą.

Odważna teza jednak w tych słowach nie należy doszukiwać się jakichś podtekstów. Jeśli ktoś widział wszystkie filmy z Kapitanem, to wie jakie relacje łączą go z Buckym. Nikogo nie powinien więc dziwić konflikt tytułowego bohatera z Iron Manem. Dla tego drugiego przyjaciel Steve’a Rodgersa to zagrożenie. I patrząc na wydarzenia z Zimowego żołnierza, nie ma co się dziwić:

On jest dobry czy zły? Steve ma odpowiedź na to pytanie dla siebie samego, z drugiej strony jednak stoi ktoś w opozycji, z całkiem innym zdaniem. To będzie bardzo wybuchowe, zainicujuje wiele konfliktów.

zakończył jeden z braci Russo.

Na ten temat wypowiedział się także odtwórca roli Bucky’ego Barnesa, Sebastian Stan:

Myślę, że to proste, takie generalizowanie i powiedzenie, że są oni kochankami. A zapominamy o jednym – winie z racji złożenia przysięgi, że będą strzec się nawzajem, bycia starszym bratem który zostawił drugiego za sobą. Nie niepokoje się tym, jednak myślę, że ludzie zobaczą w tym coś więcej. Dla mnie to jest braterstwo.

W filmie Kapitan Ameryka: wojna bohaterów, będącym bezpośrednią kontynuacją hitowego Avengers: Czas Ultrona, Steve Rogers aka Kapitan Ameryka staje na czele drużyny Avengers, by ponownie ocalić ludzkość przed zagładą. W czasie kolejnej międzynarodowej akcji z udziałem superbohaterów ponownie dochodzi do strat w ludności cywilnej. Rosną więc naciski polityczne, by poddać herosów systemowi nadzoru i utworzyć organ decydujący o stopniu ich zaangażowania w działania militarne. Sytuacja ta poważnie wpływa na atmosferę panującą wśród Avengers, którzy starają się obronić świat przed nowym, nikczemnym nieprzyjacielem.

Premiera 6 maja.

Źrodło: Empire

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…