"May the Force Be With You"

Cineman uruchamia kino internetowe, filmy za 5 zł 0

Należąca do ATM i Monolith Films spółka Cineman zaprezentowała nowe usługi: kino internetowe i wideo na żądanie (VoD). Pozwolą one użytkownikom oglądać ulubione filmy w dogodnym momencie.

Kino internetowe jest ofertą przeznaczona dla portali internetowych. Dzięki niej Internauci za maksymalnie 5 złotych będą mogli obejrzeć m.in. takie tytuły filmowe jak Moje wielkie greckie wesele, Mechanik czy należące do klasyki polskiego kina: Psy II.

Jak to będzie działać? Użytkownik, po wybraniu konkretnej pozycji filmowej oraz potwierdzeniu zakupu, otrzyma dostęp do filmu na 24 godziny. Nie będzie go jednak ściągał na dysk, a jedynie odtwarzał w programie Windows Media Player, a sam film będzie zabezpieczony systemem licencji cyfrowych Digital Rights Management firmy Microsoft. Do oglądania produkcji w jakości DVD potrzebne będzie łącze 2 Mb/s, choć zdaniem spółki jakość satysfakcjonująca ma być już przy szybkości wynoszącej 512 kb/s.

Cineman stworzył całą infrastrukturę dla nowej usługi. Wykorzystuje ona wspólną platformę technologiczną, stworzoną przez ATM S.A. Firma ma też licencje na filmy. Dlaczego więc nie startuje samodzielnie? – Zależy nam na aliansie z dobrym, mocnym partnerem – mówi Gazecie Wyborczej Barbara Czałbowska, wiceprezes zarządu Cinemana, która wyjaśnia, że firmie chce osiągnąć mocny start i skutecznie dotrzeć do odbiorców i reklamodawców.

Internet to nie wszystko. Cineman wprowadza także usługę Wideo na żądanie (VOD) adresowaną do operatorów sieci kablowych, którym firma proponuje system wirtualnej wypożyczalni filmów z pakietem największych produkcji światowego kina, podobną do tej którą zaoferowała wcześniej operatorom telekomunikacyjnym m.in. TP SA. W tej ofercie znajdą się już hity filmowe jak Aleksander, Mr. & Mrs. Smith, Tajemnica Brokeback Mountain czy Miasto gniewu.

Czemu takich przebojów nie będzie jednak w kinie internetowym? Zanim film trafi do otwartej dystrybucji w Internecie, najpierw muszą go pokazać bezpłatna stacje telewizyjne.

WirtualneMedia

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Desluk

Luksus dla wybranych? Wszystko zależy od szybkości łącza niestety.

Proszę czekać…