Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Wielkie otwarcie Batmana i Supermana! 2

Wygląda na to, że wszystkie spekulacje analityków, które głosiły o finansowej klapie i rozczarowującym starcie filmu Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, można wyrzucić do kosza.

Warner Bros. Pictures ogłosił iż wpływy z czwartkowych pokazów filmu Zacka Snydera wyniosły aż 27,7 mln dolarów. Jest to tym samym nowy rekord świątecznego weekendu. Poprzedni rekord należał do obrazu Szybcy i wściekli 7 i wynosił "zaledwie" 15,8 mln dolarów. Co więcej jest to także najlepszy wynik filmu debiutującego w marcu.

Taki wynik stawia Batmana i Supermana na siódmym miejscu wszech czasów. Warto także dodać, że produkcja okazała się lepsza od zeszłorocznego hitu Marvela – Avengers: Czas Ultrona. Wówczas Iron Man i spółka zarobili 27,6 mln dolarów.

Jak na razie obraz sprzedaje się także świetnie za granicami Stanów Zjednoczonych. Wpływy z rynków zewnętrznych wynoszą już 44 mln dolarów.

AKTUALIZACJA:

Wielki Piątek dla Batmana i Supermana. Film zarobił w ten dzień potężne 82 miliony dolarów. Taki wynik sprawia, że film może w pierwszy weekend zarobił ponad 170 mln. Taka kwota sprawi, że Świt sprawiedliwości stanie się filmem z najlepszym otwarciem w historii Warner Bros. Pictures.

Źrodło: boxofficemojo

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Kornel Nocoń 2016-03-27

Wielkie otwarcie i wielka klapa, jak zwiastują zagraniczne recenzje…

Quagmire 2016-03-27

To był spokojnie film na 200 mln$ z weekendu. Fatalna kampania zostawia ogromny niedosyt, chociaż teraz gdy jesteśmy mądrzejsi o recenzje wydaje się, że po prostu nie było tutaj z czego lepić.

Proszę czekać…