http://vimeo.com/mironkundzicz

TVP Kultura przyznała swoje nagrody 0

Kanał TVP Kultura już po raz drugi przyznał swoje nagrody.

Uroczystość wręczenia wyróżnień stacji dla najciekawszych twórców minionego roku odbyła się w sobotę w warszawskiej Fabryce Trzciny, a galę poprowadził Max Cegielski.

Kadr z filmu Plac Zbawiciela 2006Kadr z filmu Plac Zbawiciela 2006

Nagrodę TVP Kultura w kategorii Literatura otrzymał Wiesław Myśliwski „Traktat o łuskaniu fasoli”, powieść, która zachęca by żyć uważniej, nie wyrzucać z pamięci zdarzeń z pozoru błahych i rozmów, w których kryje się prawda o człowieku.

Marek Fiedor został laureatem nagrody w kategorii Teatr za reżyserię spektaklu „Baal” w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu.

Wyróżnienie TVP Kultura w kategorii Film trafiło do Wojciecha Kasperskiego za dokument ?Nasiona?, poruszającą opowieść o odrzuceniu i karze, docenionej m.in. prestiżową nagrodą Prix Europa w Berlinie.

W kategorii Muzyka poważna nagrodę otrzymała Agata Szymczewska, skrzypaczka, zwyciężczyni XIII Międzynarodowego Konkursu im. Henryka Wieniawskiego.

The Cracow Klezmer Band nagrodzono w kategorii Jazz, rock i inne. Formacja z początkiem 2007 roku odrodziła się pod nową nazwą, Bester Quartet. Ich płyta „Balan: Book of Angels” okazała się wspaniałym zakończeniem działalności pod starym szyldem.

Józef Wilkoń został laureatem nagrody TVP Kultura w kategorii Kultura dla dzieci i młodzieży za „Arkę Wilkonia, wystawę, która została zorganizowana w warszawskiej Galerii Zachęta.

W kategorii Kultura alternatywna i sztuki wizualne wyróżnienie trafiło do artystki Moniki Sosnowskiej, która ma w swoim dorobku m.in. wystawę w jednym z najbardziej prestiżowych muzeów na świecie, nowojorskim MoMa.

Tomasz Stańko otrzymał nagrodę w kategorii wydarzenie roku za płytę „Lontano” i trasę koncertową jej towarzyszącą. Fascynująca muzyka Stańki podbiła Polskę, Europę i Amerykę.

Specjalną nagrodę przyznali także widzowie TVP Kultura, którzy nagrodzili Joannę Kos ? Krauze i Krzysztofa Krauze za film ?Plac Zbawiciela?.

Sobotniej gali TVP Kultura towarzyszył koncert, podczas którego usłyszeć można było m.in. Andrzeja Jagodzińskiego, Henryka Miśkiewicza, Włodzimierza Nahornego i Agata Szymczewską.

medialink.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…