Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Weinberg – nowy thriller psychologiczny na antenie TNT 1

3 kwietnia na antenę TNT zawita wyprodukowany przez stację serial Weinberg. Na widzów czeka intrygująca historia tajemniczego morderstwa w miasteczku, którego konserwatywni mieszkańcy za wszelką cenę starają się ukryć swoje tajemnice.

Weinberg to sześcioodcinkowy miniserial, który zdobył w Niemczech popularność i uznanie krytyków, porównujących obraz do kultowego Miasteczka Twin Peaks z uwagi na intrygującą fabułę oraz duszny, małomiasteczkowy klimat. Autorska produkcja stacji TNT zdobyła prestiżową nagrodę telewizyjną Grimme-Preis, a także otrzymała trzy nominacje do Niemieckich Nagród Telewizyjnych. W rolach głównych występują popularni niemieccy aktorzy, m.in. Friedrich Mücke, Antje Traue i Arved Birnbaum.

Młody mężczyzna budzi się w osnutej mgłą tytułowej winnicy. Nie pamięta kim jest, ani jak znalazł się w tym miejscu. Co gorsza, tuż obok znajduje ciało martwej kobiety. Wstrząśnięty, wyrusza na poszukiwanie pomocy. Kiedy jednak wraca, po zwłokach nie ma żadnego śladu. Zdezorientowany bohater będzie musiał przeprowadzić śledztwo na temat tajemniczej śmierci, odkrywając przy okazji własną tożsamość. Wkrótce okazuje się, że mieszkańcy małego, konserwatywnego miasteczka skrywają więcej zagadkowych i mrocznych sekretów.

Premiera: 3 kwietnia o godz. 21.00
Emisja: w każdą niedzielę o 21.00 na kanale TNT

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…