Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Deadpool najlepiej zarabiającym filmem w historii 1

W ten weekend w kinach na całym świecie rządził Batman i Superman. To nie było jednak jedyna produkcja o komiksowych bohaterach, która biła rekordy.

Deadpool, który w kinach pojawił się w pierwszej połowie lutego stał się najlepiej zarabiającym filmem z kategorią R w historii. Mowa tutaj o całym świecie. Film wyprodukowany przez 20TH CENTURY FOX przy zaledwie (jak na superbohaterskie kino) 58 milionowym budżecie zgarnął 745,7 mln dolarów. Wynik ten robi wielkie wrażenie.

Poprzedni rekordzista fotel lidera piastował przez 13 lat. Był to film Matrix Reaktywacja. Wówczas produkcja Wachowskich zarobiła 742 mln dolarów. Wyprzedzić ten wynik pozwoliły zarobki Deadpoola z tego weekendu. Widowisko z Ryanem Reynoldsem dorzuciło kolejne 5 mln dolarów, co zaowocowało rekordem.

Deadpool nie jest jednak najlepiej zarabiającym filmem oznaczonym kategorią wiekową R w Stanach Zjednoczonych. Tutaj ekranizacja komiksu Marvela zajmuje trzecią lokatę. Wyżej są Pasja Mela Gibsona oraz Snajper Clinta Eastwooda. O ile ten drugi film jest jak najbardziej w zasięgu – do jego pobicia brakuje niespełna milion – tak obraz traktujący o ostatnich dniach Jezusa Chrystusa jest chyba poza zasięgiem. Deadpoolowi brakuje ponad 20 mln.

Źrodło: boxofficemojo / Movieweb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…