Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.

Bohaterowie na plakatach kontynuacji Alicji w krainie czarów 0

Szalony Kapelusznik i pozostała gama kolorowych bohaterów powraca na duże ekrany w produkcji Alicja po drugiej stronie lustra . Za kamerą sequela filmu z 2010 roku stanął James Bobin. Z nową przygodą Alicji polscy widzowie będą się mogli zapoznać już 26 maja.

W obsadzie same znane nazwiska: Mia Wasikowska, Johnny Depp, Anne Hathaway czy Helena Bonham Carter. W czarny charakter wcieli się natomiast Sacha Baron Cohen.

Alicja Kingsleigh (Wasikowska) przez ostatnie kilka lat wypełniała wolę ojca (poszła w jego ślady) i żeglowała po pełnym morzu. Po powrocie do Londynu uwagę bohaterki przyciąga dziwnie wyglądające lustro. Zbliżając się do zaczarowanego przedmiotu Alicja zostaje wciągnięta wprost do fantastycznej krainy Underland, gdzie kolejny raz spotyka się ze swoimi przyjaciółmi: Białym Królikiem (Sheen), Absolemem (Rickman), Kotem z Cheshire (Fry) i Szalonym Kapelusznikiem (Depp), który niestety nie jest już sobą. Charyzmatyczny ekscentryk stracił swoją świetność, wyobraźnię, więc Mirana (Biała Królowa – Hathaway) zleca bohaterce misję pożyczenia metalicznego globu (ang. Chronosphere) znajdującego się w komorze Wielkiego Zegara (ang. Grand Clock) zasilającego cały czas. Wybierając się w podróż do przeszłości, Alicja odwiedza zarówno swoich przyjaciół, jak i wrogów w różnych etapach ich życia, a także bierze udział w ryzykownym wyścigu z czasem, którego stawką jest uratowanie Szalonego Kapelusznika.

Źrodło: IMP Awards

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…