Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Ostateczny wynik Batmana i Supermana 1

Jak wiadomo niedzielne wyniki amerykańskiego box office’u nie są w stu procentach dokładne. Dzisiaj już jednak mamy oficjalną kwotę jaką udało się zarobić filmowi Batman v Superman: Świt sprawiedliwości.

Niestety dla Warner Bros. Pictures niedzielny wynik był zawyżony. Pojawiła się informacja, która mówiła iż film zarobił 170,1 mln dolarów. Teraz już wiemy, że jest on kilka milionów niższy. Na koncie produkcji Zacka Snydera znajduje się bowiem 166,1 mln dolarów. Co to oznacza?

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości nie jest jednak filmem, który zdołał pobić rekord ostatniej części Harry'ego Pottera. Tym samym to obraz o czarodzieju pozostaje filmem z najlepszy otwarciem w historii wytwórni.

Reszta rekordów się utrzymała. Film zanotował najlepsze otwarcie w historii ekranizacji komiksów DC (wcześniejszy rekord należał do Mroczny Rycerz powstaje), najlepsze marcowe otwarcie, najlepsze otwarcie wielkanocne, a także najlepsze otwarcie w okresie przedwakacyjnym. Te kilka rekordów z pewnością cieszy twórców i producentów. Sam wynik już chyba mniej, ponieważ potencjał był zdecydowanie większy. Nawet na 200 mln dolarów.

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…