http://vimeo.com/mironkundzicz

Mendes w Miasteczku Middlemarch 0

Reżyser Sam Mendes chce przenieść na ekran powieść George'a Eliota z 1871 roku, Miasteczko Middlemarch.

Akcja książki, która jest jedną z najważniejszych pozycji literatury angielskiej, jest osadzona w pierwszej połowie XIX wieku w Anglii. Głównymi bohaterami są bogata Dorotei Brooke, która szuka sensu swojego życia i Tertiusa Lydgate, lekarz, który odnalazł swój sens, w pracy medycznej, ale przeszkadza mu w nim miłość do kobiety. Ich losy będą się ze sobą ciągle splatać.

Sam Mendes na planie filmu Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej 2005Sam Mendes na planie filmu Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej 2005

Moje filmy, do tej pory, starały się poruszać obszary dziwnych i niecodziennych światów, ale teraz wchodzę w fazę, kiedy wracam do domu i jestem gotowy nakręcić film bliższy mnie. – powiedział Mendes.

Autorem scenariusza będzie Andrew Davies (Bridget Jones: W pogoni za rozumem), który zaadaptował wcześniej książkę, na potrzeby miniserialu dla BBC z 1994 roku. Zdjęcia mają ruszyć w przyszłym roku, kiedy Mendes skończy pracę nad Revolutionary Road.

Sam Mendes jest jednym z najzdolniejszych reżyserów młodego pokolenia. Ten urodzony w Reading w Anglii ma na swoim koncie takie filmy jak American Beauty, Droga do zatracenia i Jarhead: Żołnierz Piechoty Morskiej. Za swój debiut, American Beauty otrzymał Oscara, Złoty Glob, Amande czy Czeskiego Lwa.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…