Obcy - 8. pasażer Nostromo ponownie zawita do kin!

20th Century Fox podało informację, iż 26 kwietnia odbędzie się Dzień Obcego. Jedną z najważniejszych atrakcji będzie możliwość ponownego zobaczenia filmu na dużym ekranie!

Do kin w Stanach Zjednoczonych, na 24 godziny wejdą Obcy – 8. pasażer "Nostromo" oraz Obcy – decydujące starcie. W mediach społecznościowych będą odbywać sie różnego rodzaju konkursy, a cenne z fanowskiego punktu widzenia nagrody będę rozdawane co 42,6 minut. Oczywiście ten czas nie jest przypadkiem. Jest to nawiązanie do LV-426, czyli księżyca na którym doszło do "incydentu" z załogą statku Nostromo.

Podobnie ma się sprawa z datą całego tego wydarzenia – 26 kwietnia. Na jego temat wypowiedział się prezes wytwórni 20th Century Fox:

Franczyza Obcego to nie tylko specjalne miejsce w rodzinie Foxa, ale również całej filmowej galaktyce. Zauważyliśmy, że dla fanów 26 kwietnia to ważna data, ponieważ jest ona łączona z LV-426. Dzięki temu zrodził się pomysł, aby zrobić coś specjalnego – nadarzyła się sposobność do zjednoczenia fanów online, sklepach, no i oczywiście kinowych salach.

Przypomnijmy, że Fox jest aktualnie w trakcie przygotowywania kolejnej części Obcego. Produkcja nosi tytuł Alien: Covenant, a za jej kamerą ponownie wstanie Ridley Scott.

Źrodło: MovieWeb


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)