Jared Leto na nowo interpretuje Jokera 1

Zwycięzca Oscara Jared Leto nie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez fanów, kiedy pojawiła się informacja o tym, że zagra Jokera w Legionie Samobójców. Produkcja rozpoczęła się w zeszłym roku w Toronto. Wiemy, że aktor przez cały czas powstawanie zdjęć pozostawał w roli. Historie o dziwnych zachowaniach Leto wychodzą na światło dzienne, podgrzewając atmosferę przed zbliżającą się premierą filmu.

Entertainment Weekly złapało aktora i podpytało o jego podejście do Jokera.

Nad tą postacią pracowało wiele ludzie, jeszcze zanim Joker dostał się w moje ręce. Rezultaty ich pracy są przekonujące, niesamowite, śmieszne, głębokie i ryzykowne, dlatego dla mnie zagranie tej postaci było ogromną odpowiedzialnością. Wiedziałem tylko, że muszę zrobić to inaczej. Chciałem, żeby Joker był moim własnym, aby miał coś charakterystycznego. Tak dzieje się zawsze. Niezależnie od tego czy jesteś kompozytorem tworzącym ścieżkę dźwiękową czy aktorem interpretującym rolę. Reżyserzy mierzą się z dziełami kinowymi. Od Człowiek z blizną aż po Hamleta. W pewien sposób takie reinterpretacje są bardzo interesujące, ale ciężkie do zrobienia. Joker jest jedną z takich ról. Został genialnie napisany wtedy, kiedy ujrzał po raz pierwszy światło dziennie 75 lat temu. Jestem bardzo wdzięczny, że miałem możliwość zmierzyć się z tą postacią.

Joker był portretowany przez kilku świetnych aktorów, począwszy od Cesar Romero w oryginalnym serialu Batman. Jack Nicholson przeniósł go na duży ekran w filmie Tima Burtona, a Heath Ledger dostał za tę rolę Oscara. Wiele osób zastanawia się, czy Jared Leto będzie w stanie będzie w stanie zaskoczyć widzów i być przynajmniej tak dobrym jak Ledger.

Reżyser David Ayer zdradził, że na planie ekipa przestała pracować, aby móc przyglądać się jak Leto gra w jednej ze scen. Dodaje też, że aktor wysłał dziwne prezenty Willowi Smithowi i Margot Robbie, takie jak żywy szczur, martwa świnia wraz z łuskami po nabojach. Pojawił się nawet na New York Comic Con, gdzie robił sobie zdjęcia z fanami przebranymi za Jokera.

Myślicie, że jest chociaż cień szansy, że Jared Leto będzie lepszy jako Joker niż Heath Ledger? Przekonamy się o tym już w sierpniu.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…