Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Hardcore Henry - Moskwa w roli niewidzialnego bohatera 3

Zdjęcia do Hardcore Henry’ego powstały na terenie Moskwy, a sam film stał się czymś w rodzaju punk-rockowego przewodnika po stolicy Rosji. Zobaczcie też najnowszy zwiastun filmu.

Ilya Naishuller na planie filmu Hardcore Henry

Już 8 kwietnia na ekranach polskich kin zadebiutuje obraz jakiego jeszcze nie widziałeś – Hardcore Henry to pierwszy film akcji nakręcony całkowicie z perspektywy pierwszej osoby. Zdjęcia powstawały na terenie Moskwy. Oprócz niewątpliwych uroków, metropolia skrywa wiele niespodzianek, które dla filmowców były często ciekawym wyzwaniem. Jak to bywa w wielkich miastach, kręcenie zdjęć na ulicach bywało momentami kłopotliwe. Tym bardziej w przypadku efektownego kina akcji, w którym non stop są pościgi, strzelaniny i walki wręcz.

Przeszkodą okazały się być również złe warunki pogodowe. Zima przyszła bardzo szybko, śnieg zaczął padać już w połowie września. Wielki finał filmu zamierzano nakręcić na jednym z moskiewskich dachów, ale poziom zaśnieżenia sprawił, że stało się to niemożliwe. Ekipa filmowa musiała więc przejść do planu B – zbudować cały plan zdjęciowy na terenie studia filmowego i tam nakręcić tę sekwencję. Efekty pracy ekipy filmowej widzowie zobaczą już 8 kwietnia 2016 roku.

Poniżej prezentujemy najnowszy polski zwiastun filmu:

Budzisz się, ale nic nie pamiętasz. Nie wiesz kim jesteś, ani jak tu się znalazłeś. Atrakcyjna kobieta twierdzi, że jest twoją żoną. Nieźle. Nie mija pięć minut, gdy padają pierwsze strzały. Ledwo uchodzisz z życiem, ale twoja żona ma mniej szczęścia. Zostaje uprowadzona. Szybko orientujesz się, że jesteś maszyną do zabijania. Jak się tego wszystkiego nauczyłeś? Kto cię szkolił? Kto teraz chce twojej śmierci? Musisz wykorzystać swoje zabójcze umiejętności, by poznać prawdę i ocalić kobietę swojego życia. O ile ona rzeczywiście jest tym za kogo się podaje. Komu możesz ufać? Sobie? Wkrótce się przekonasz. Jeśli przeżyjesz…

Obraz wyreżyserował Ilya Naishuller, a w rolach głównych zobaczymy Tima Rotha (Nienawistna ósemka; Pulp Fiction) oraz Sharlto Copley'a (Dystrykt 9; Elizjum).

Reżyser filmu Hardcore Henry Ilya Naishuller zdobył ogromną popularność dzięki wideoklipowi Bad Motherfucker do zobaczenia poniżej:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…