Najlepszy śledczy z Los Angeles poprowadzi kolejne dochodzenie

Amazon zamawia trzeci sezon serialu Bosch

Niespełna miesiąc po premierze drugiego sezonu serialu Bosch platforma Amazon Prime Instant Video zdecydowała się zamówić kolejny sezon serialu o przygodach detektywa Harry’ego Boscha, zrealizowanego na podstawie cyklu bestsellerowych powieści autorstwa Michaela Connelly'ego.

Rok temu, tuż po premierze debiutanckiego sezonu Bosch był najpopularniejszym tytułem w portfolio platformy Amazon. Później serial stracił palmę pierwszeństwa na rzecz The Man in the High Castle, na podstawie powieści Phillipa K. Dicka. W tym roku Amazon nie ujawnił wyników oglądalności kolejnej serii, ale wszystko wskazuje na to, że były one na tyle dobre, aby włodarze platformy zdecydowali się na szybkie zamówienie trzeciego sezonu serialu. Na dzień dzisiejszy, nie są znane tytuły powieści, na podstawie których zostanie zrealizowany trzeci sezon serialu.

Fabuła serialu koncentruje się wokół Harry’ego Boscha, dla którego dochodzenia to coś więcej niż praca. Pogoń za sprawiedliwością i ściganie przestępców jest jego osobistą misją, którą realizuje kosztem własnego szczęścia i bezpieczeństwa. Bosch, mimo przeciwności, stara się za wszelką cenę rozwiązać zagadki kryminalne, mierząc się jednocześnie z własnymi problemami i demonami przeszłości. Olśniewające, mroczne ujęcia Los Angeles, przełomowa dla kariery Titusa Wellivera tytułowa rola oraz świetne kreacje partnerujących mu aktorów składają się na wyjątkową atmosferę serialu i tworzą intrygujące widowisko gwarantujące widzom niezapomniane emocje.

W Polsce pierwszy sezon serialu emitowany był na antenie stacji 13 Ulica. Data premiery nowych odcinków na na razie nie jest znana.

Źrodło: variety.com / 13ulica.pl