Amy Adams gwiazdą nowego serialu dramatycznego stacji HBO... 1

Stacja HBO zamówiła bezpośrednio na sezon ośmioodcinkowy dramat na podstawie powieści "Ostre przedmioty" Gillian Flynn – autorki Zaginionej dziewczyny z Amy Adams w roli głównej, zrealizowanego w oparciu o scenariusz Marti Noxon – twórczyni serialu UnREAL.

Zrealizowanego na podstawie powieści autorki Zaginionej dziewczyny

Główną bohaterką "Ostrych przedmiotów" jest Camille Preaker, która po krótkim pobycie w klinice psychiatrycznej wraca do pracy reporterki w "Daily Post" i otrzymuje zlecenie na artykuł o tajemniczych zabójstwach dwóch małych dziewczynek w jej rodzinnym miasteczku. Z niechęcią wraca do wspaniałej wiktoriańskiej rezydencji, w której się wychowała, gdzie zaczyna ją prześladować wspomnienie tragedii z dzieciństwa. Stara się odkryć prawdę o brutalnych zbrodniach. Wszystkie tropy prowadzą jednak w ślepą uliczkę i zmuszają Camille do rozwikłania zagadki własnej przeszłości, której musi stawić czoło.

Serialowa adaptacja bestsellerowej powieści Gillian Flynn z 2006 roku początkowo miała trafic na ekrany w 2011 roku jako kinowa produkcja Alliance Films. Ostatecznie projekt został rozwinięty i przekształcony przez Bloomhouse właściciela praw autorskich, w serial telewizyjny, a miejsce Alliace zajęło studio eOne. Marti Noxon, która napisała scenariusz do odcinka pilotażowego, będzie pełnić funkcję scenarzysty prowadzącego. W ekipie znajdą się również Jean-Marc Vallée, który zajmie stanowisko reżysera, oraz sama autorka powieści – Gillian Flynn, która obok Noxon będzie pełnić funkcję scenarzystki serialu. Cała trójka zajmie się również produkcją serialu.

Warto wspomnieć, że wśród zainteresowanych zakupem projektu była m.in. platforma Netflix.

Źrodło: deadline.com / burdaksiazki.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…