Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Nicole Kidman, Robert Pattinson, James Franco i Damian Lewis w miłosnym czworokącie 0

Nicole Kidman w tytułowej roli Królowej pustyni, czyli Gertrude Bell będziemy mogli niebawem zobaczyć w polskich kinach. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zwiastuna.

Nicole Kidman w roli Gertrude Bell

Już 8 kwietnia w polskich kinach – Królowa pustyni. Film o niezwykłych losach Gertrude Bell z Nicole Kidman, Robertem Pattinsonem, Damianem Lewisem i Jamesem Franco w rolach głównych.

Pisarka, podróżniczka, archeolog, agentka brytyjskiego wywiadu. Niezwykła kobieta, która w czasach emancypacji stała się jedną z najważniejszych osób kształtujących politykę Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie. Gertrude Bell robiła zawsze to, na co miała ochotę. Uwielbiała ryzyko i adrenalinę. Niektórzy mówili o niej „zarozumiała pannica z Oxfordu”. Konsekwentnie udowadniała, że jest lepsza od mężczyzn. Osiągnęła pozycję w świecie arabskim, która wówczas wydawała się dla kobiety niemożliwa, nawet w Wielkiej Brytanii. Jej życie to przygoda, w której spełniały się wszystkie marzenia – poza jednym – miłością.

Nicole Kidman i Robert Pattinson

Damian Lewis i Nicole Kidman

Nicole Kidman i James Franco

Więcej o samym filmie pisałem 2 miesiące temu (kliknij tutaj), tymczasem zapraszam do obejrzenia poniżej zwiastuna z tej produkcji. Obraz w kinach pojawi się już w najbliższy piątek, 8 kwietnia 2016 roku.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…