http://vimeo.com/mironkundzicz

Koniec zdjęć do politycznego serialu Polsatu 0

Zakończono zdjęcia do serialu Ekipa w reżyserii Agnieszki Holland.

Należąca do gatunku political fiction produkcja, liczy 14 odcinków. Polsat rozpocznie jej emisję we wrześniu.

Agnieszka HollandAgnieszka Holland

Twórcy serialu prezentującego polityczny świat zastrzegają, że nie jest on satyryczną kalką polskiej rzeczywistości. – Zależało nam na maksymalnym realizmie, ale na jego nieco innym kolorze – powiedziała podczas poniedziałkowej konferencji Holland, która reżyseruje serial we współpracy z Magdaleną Łazarkiewicz i Katarzyną Adamik. – Ten film nie jest paszkwilem ani próbą sportretowania naszych polityków. To kompletnie oddzielna, wirtualna rzeczywistość. Doszukiwanie się analogii jest mylnym tropem – przekonywała Łazarkiewicz.

Holland podkreśliła, że serial nie ma być za tą lub tamtą partią, ma być prodemokratyczny. – Przy spadającej w Polsce wierze w zasadność demokracji, spadającej frekwencji wyborczej, spadającemu zaufaniu do polityków, warto przedstawić politykę jako pole, na którym dla dobra wspólnego podejmuje się dramatyczne, istotne decyzje – wyjaśniła.

- Twórcy „Ekipy” pokażą polskiej publiczności telewizyjnej, że polityka może być fascynującą dziedziną ludzkiej działalności. Ich celem jest zainteresowanie widzów jej szlachetniejszą stroną – tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Kurzewski, Prezes Zarządu ATM Grupa, produkującej serial. – Jeśli w efekcie choć część nie głosującej widowni zechce wziąć udział w następnych wyborach – będzie to nasze ogromne zwycięstwo – konkluduje Holland.

Główne role w serialu Ekipa zagrali: Andrzej Seweryn – jako prezydent Julian Szczęsny, Marcin Perchuć – jako premier Konstanty Turski, i Janusz Gajos – jako były premier Henryk Nowasz. W pozostałych rolach wystąpili m.in.: Krzysztof Stroiński – jako szef kancelarii premiera, Katarzyna Herman – jako pracownica gabinetu politycznego premiera, i Rafał Maćkowiak – jako rzecznik rządu.

Ekipa powstała na podstawie scenariusza Dominika W. Rettingera i Wawrzyńca Smoczyńskiego. Zdjęcia kręcono w Warszawie i jej okolicach od końca listopada. W produkcje zaangażowanych było łącznie blisko 250 aktorów.

Serial trafi na antenę Polsatu jesienią. Będzie emitowany w „absolutnym prime-time”. Każdy odcinek trwa 50 minut i został wyprodukowany w technologii HD.

wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…