Noc oczyszczenia: Czas wyboru zainspirowane Donaldem Trumpem i Hillary Clinton 0

Trwająca w Ameryce kampania prezydencka wygląda jak film? Zdecydowanie nie powinien zaskoczyć nas fakt, że właściwie zainspirowała twórców do powstania jednego. Sequel Noc oczyszczenia: czas wyboru powstał na kanwie starcia Donalda Trumpa i Hillary Rohdam Clinton. Akcja tego politycznego thrillera toczy w przyszłości i zapewne zaskoczy widzów podejściem do tematu. Film będzie inny od swoich dwóch poprzedników.

Opowieść będzie dotyczyła fikcyjnej kampanii prezydenckiej. Kontrkandydatów zagrają Elizabeth Mitchell i Kyle Secor. Główną różnicą w kampaniach będzie fakt, że Charlene "Charlie" Roan (Mitchell) jest przeciwko corocznej Nocy oczyszczenia, kiedy pozwala się przestępcom puścić wodze fantazji i robić cokolwiek tylko zechcą, włączając w to morderstwo. Natomiast jej przeciwnik jest zwolennikiem tego święta.

Elizabeth Mitchell zostanie obrana za cel zabójstwa w tę noc, co zmusi ją do ucieczki z Sierżantem (Frank Grillo), który pojawi się po raz drugi na ekranie po Noc oczyszczenia: Anarchia. Scenarzysta i reżyser James DeMonaco napisał scenariusz w 2014 roku, kiedy pierwszy sequel wchodził na nasze ekrany. Nie miał wtedy pojęcia, kto będzie liderem w wyborach, ale posiadał niesamowitą intuicje, wybierając poszczególne cechy dla tej dwójki przeciwników.

Może, podświadomie, wiedziałem kto będzie się liczył. Małe rzeczy przychodzą do ciebie, kiedy piszesz albo jesteś na planie, zbiera się wtedy wszystko z prasy albo otoczenia. Myślę, że w filmie znajdzie się reprezentacja każdego, kto jest teraz w grze, od Donalda Trumpa przez Hillary Clinton aż po Bernie Sandersa czy Johna Kasicha. Chciałem, żeby widzowie się tym bawili i zastanawiali, kto z bohaterów odzwierciedla kolejnych kandydatów na prezydenta. Myślę, że widzowie będą mieli sporo zabawy, mówiąc 'O, ten przypomina mi trochę Donalda!'

Do filmu powracamy, kiedy minęły dwa lata odkąd Leo Barnes (Fran Grillo) powstrzymał się od dokonania zemsty w Noc oczyszczenia. Teraz jest szefem ochrony Senator Charlie Roan (Elizabeth Mitchell) i jego misją jest ochranianie jej podczas kampanii oraz walka o przetrwanie corocznego rytuału, który głównie uderza w biednych i niewinnych. Jednak zdradzieckie siły wypychają bohaterów na ulice stolicy, gdzie senator wraz ze swoim ochroniarzem będzie musiała pozostać żywa do rana… bądź odpowiedzieć za swoje grzechy przeciwko państwu.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…