Zbyt mroczna dla Batman v Superman 0

Wiemy, że latem Batman v Superman: Świt sprawiedliwości ujrzy światło dzienne w wersji dla dorosłych. Jednak istnieje taka scena, która jest zbyt ostra i zbyt mroczna nawet dla tej wersji filmu. Jeśli zastanawialiście się, dlaczego Superman niezbyt często używa swojego spojrzenia X-ray czy nadzwyczajnego słuchu w ostatnich filmach Zacka Snydera, być może ta usunięta scena przyniesie odpowiedź.

Reżyser rozmawiając z IGN, przyznał, że usunięta scena była zbyt depresyjna, aby zawrzeć ją w filmie, który powinien z założenia być zabawny i rozrywkowy. W końcu to film na podstawie komiksu.

Mieliśmy scenę, którą usunęliśmy z filmu. Opowiadała ona o Supermanie, który próbuje szukać swojej mamy, kiedy dowiaduje się, że Lex ją pojmał. To była bardzo mroczna scena, reprezentująca mroczną stronę. Kiedy szukał swojej mamy, usłyszał wszystkie krzyki, wrzaski i płacz towarzyszący popełnianym zbrodniom w mieście.

Korupcja w mieście, zbrodnie – to wszystko zbyt wiele dla Supermana i widowni. Mimo tego że bohater posiada supermoce, nie może być wszędzie w jednym momencie. Superman raczej nie złości się, ale staje się rozwścieczony, kiedy Lex porywa jego matkę, Marthę. Dlaczego Kal-El nie wyczuł, że coś się święci? Usunięta scena miała wypełniać te luki informacyjne.

Wcześniej Zack Snyder tłumaczył, że Superman nie mógł słyszeć krzyku swojej mamy ze względu na dystans jaki dzieli Smallvill i Metropolis. Zbyt duży dla jego wzmocnionego słuchu. Należy też dodać, że dookoła znajduje się zbyt wiele dźwięków, hałasów, które docierają do jego uszu. Dokładnie te rzeczy były wyjaśniania w usuniętej scenie. Snyder opowiedział o tym, dlaczego Superman nie może zawsze interweniować, kiedy na świecie dzieje się coś złego.

Podoba mi się pomysł, że on nauczył się nie reagować za każdym razem. Gdyby było inaczej, pojawiłaby się nigdy niekończąca opowieść, prawda? Trzeba wiedzieć, kiedy interweniować, a kiedy tego nie robić. Nie można być wszędzie jednocześnie, dlatego Superman musi przeprowadzać selekcję, wybierając miejsce, w którym chce się znaleźć.

Reżyser nie powiedział, czy ta scena pojawi się w wersji dla dorosłych. Obecnie film i tak jest już zbyt długi, dlatego trzeba zrozumieć konieczność usuwania niektórych scen, nawet jeśli pozostawiają ogromne luki w fabule.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…